Великої води у Харкові не буде. Рівень води цього року очікується нижче від середнього – запевняють комунальники

 

У місті також працюють спеціальні аварійні бригади.

Юрій Чігрін водозапорними спорудами Павлівської греблі опікується чотири роки. Розповідає – в очікуванні паводку доводиться чергувати цілодобово. Рівень води визначають за спеціальною шкалою. Якщо він підійметься хоч на п’ять сантиметрів – воду спускають.

Юрій Чігрінов, оператор водозапорних споруд

Шкала, по которй часто отмечено. Сейчас уровень 102, 30. Если будет выше – затвором вверх подняли и спустили, чтоб на том же уровне вода находилась.

Повінь на Харківщіні синоптики прогнозують на кінець березня. Вода підніметься максимум на півтора метри. Наразі комунальники провели перевірку всіх гребель. На Павлівській замінили троси, на яких підіймаються затвори. На водосховищах знизили рівень води, аби уникнути підтоплень.

Олександр Докучаєв, директор КП “Комплекс з експлуатації об’єктів водозниження та ливневої каналізації”

Сброшены в центре города реки, подняты затворы Гончаровской плотины – это еще 1,5 миллионов кубометров. Сброшена вода в Журавлевском водохранилище – там еще один миллион запаса кубических метров.

У планах комунальників – реконструкція Лопанської греблі. Вона знаходиться в аварійному стані. Стару греблю розберуть, а на її місці побудують нову.

Анастасія Горєлкіна, Марина Немазана