Велике мистецтво прийшло до цеху

Симфонічний оркестр Харківської філармонії виступив перед робітниками заводу “Турбоатом”. У програмі була популярна класична музика: твори Штрауса, Дунаєвського.

Сценою для симфонічного оркестру філармонії стала робоча поверхня унікального фрезерного станка. На ній розмістилися 60 музикантів із інструментами. Для виступу цех обладнали додатковим освітленням та звуковими режисерськими пультами. Концерт на підприємстві розпочався в обідню перерву. Перше, що заграв оркестр, – це гімн “Турбоатома”. Виконав головну пісню заводу колишній робітник , а нині – лауреат Міжнародного конкурсу Олексій Гавінський. У вісімдесятих роках на концертні майданчики заводів- сусідів – ХЕМЗу та Турбоатома- приїздили артисти, – згадує Микола Решетников, токар із сорокарічним стажем. Але з перебудовою творчі зустрічі припинилися.

Микола Решетников, токар – центровик

Наше поколение все выросло на Дунаевском. Эта музыка для нашего поколения- это очень хорошо.

Віктор Суботін, генеральний директор ВАТ “Турбоатом”

Коллектив очень здорово отреагировал на такой прекрасный концерт, мы готовились три дня. Соорудили специальную сцену, все оборудовали, ждали с нетерпением, натопили цех.


Директор філармонії згадує: у вісімдесятих оркестр філармонії грав на ХТЗ. І тепер варто відродити творчі зустрічі в робочий полудень. Мовляв, телевізійні музичні передачі не сприяють формуванню в слухачів доброго смаку.

Юрій Янко, директор, головний диригент Харківської обласної філармонії

Нас кормят этой бездарной попсой. С утра до ночи – с ночи до утра. Едешь в машине, щелкаешь волну за волной – везде одно и то же. Везде полная безвкусица. Поэтому мы с радостью сюда приехали.

Концерт такого масштабу на Турбоатомі відбувся вперше, – кажуть робітники. Послухати симфонічну музику прийшли понад шістсот заводчан з усіх цехів та підрозділів .

Алла Дорошенко, інженер- конструктор заводу “Турбоатом”

Приезжали к нам разные артисты, певцы. Участвовали в концертах. Но чтобы в цехе, вот так вот, да еще симфонический оркестр – это очень здорово!

Заводчани сподіваються, що це не останній виступ музикантів на підприємстві.

Світлана Маренич