Вчитись реформуванню у Петра Столипіна закликає міжнародний фонд "Єдиний світ"

Згадати історію закликають у міжнародному фонді «Єдиний світ». Голова правління фонду Едуард Прутнік та Голова держархіву України Ольга Гінзбург підписали угоду про партнерство та співробітництво у справі збереження історичної пам’яті та вивчення реформаторської спадщини Петра Столипіна.

Відновити у Києві зруйнований у 1917 році пам’ятник Петру Столипіну – такою була ініціатива Міжнародного фонду «Єдиний світ». Утім пізніше дійшли висновку, що цього замало. Голова правління фонду Едуард Прутнік каже – вирішили відновлювати не лише пам’ятник, а пам’ять про відомого реформатора. Особливо відзначає роль столипінських реформ для соціально-економічного розвитку України та необхідність їх вивчення сьогодні для сучасного ефективного реформування країни.

Едуард Прутнік – голова правління міжнародного фонду «Єдиний світ»

сотрудничество с архивной службой даст нам возможность поднять доселе неизвестніе документі, чтобі ознакомить с ними студенчесвтио, население страні и создать буклет который стал бы неким фундаментом пропаганды его соціально-економических реформ.  на базе фонда «Единий мир» мы учредили международную премию за реформаторские идеи,  плюс электронная библиотека петра столипина, то есть довольно широкая сфера деятельности, которую будет проводить фонд “Единый мир”.

В архівній службі показали унікальні документи, присвячені прем’єру-реформатору і його перебуванню у Києві. Серед них і перше повідомлення поліції про замах у Міському театрі.

Плани про співпрацю фонду «Єдиний світ» та державна архівна служба скріпили угодою. В рамках такого партнерства планують провести низку культурно-освітніх заходів. Зокрема, 27 листопада відкриють виставку, де представлять досі невідомі архівні матеріали пов’язані із діяльністю та життям Петра Столипіна.

Ольга Гінзбург – голова державної архівної служби України

Ми зараз готуємо виставку, будемо шукати креслення до пам’ятнику Столипіну, зберемо їх, потім будемо видавати книгу що буде базуватися на архівах вже українських а не лише російських, і будемо використовувати позицію України, що вона мала від цього, які здобутки.

Тож, експозиція, присвячена діяльності реформатора Петра Столипіна, розпочне свою роботу наприкінці листопада у приміщенні столичного  державного архіву-музею літератури та мистецтва на Софіївській площі.

За матеріалами УТР