“Ваш син у біді” – діями шахраїв на Харківщині керували в’язні з колонії на Дніпропетровщині

На Харківщині правоохоронці викрили міжрегіональну групу шахраїв. Зловмисники представлялись працівниками поліції та під приводом «звільнення» родичів від кримінальної відповідальності вимагали та отримували у людей гроші. Керували діями шахраїв двоє засуджених, що відбували покарання у виправній колонії на Дніпропетровщині,- повідомили в обл.управлінні Нацполіції.

телшахраи

В поле зору поліцейських шахраї потрапили цьогоріч, наприкінці. Один з них зателефонував жінці та повідомив про те, що її родич у поліції. За «визволення» жертва обману віддала більше 56 тис.грн.
Невдовзі оперативники вийшли на слід ще двох зловмисників – 30-ти та 35-ти років. Вони телефонували своїм жертвам, а самі тим часом були в колонії у сусідньому регіоні.
Також були встановлені троє рецидивістів, уродженців Азербайджану, які під виглядом співробітників поліції забирали гроші.
“Взяли” злодіїв у неділю, 30-го липня, відразу після отримання грошейз чергової жертви – 79-річної пенсіонерки. Діяли чоловіки за відпрацьованою схемою. Один зателефонував жінці, представився працівником поліції, і розповів, що її сина затримали за скоєння злочину. За непритягнення його до кримінальної відповідальності чоловік зажадав 15 тис.грн.  Жінка передала гроші біля свого будинку.
Відразу потому шахрая затримали. Згодом співробітники карного розшуку також вийшли на 2-х його поплічників. Нині затримані в ізоляторі тимчасового тримання. Їм загрожує до 8-ми років неволі.
Водночас тривають слідчі дії, щоб притягти до відповідальності шахраїв, які телефонували з колонії.