Вартість "соціальних"сортів хлібу залежить від можливостей Аграрного фонду-Михайло Добкін

Ціни на харчі,ремонт доріг у сільській місцевості та рух залізничного транспорту  – на всі ці запитання мешканців області Михайло Добкін відповідав протягом години під час прямої телефонної лінії в газеті «Слобідський край».

Губернатор біля телефону не нудьгував ні хвилинки. Питали його і про рух залізничного транспорту і про оренду паїв і, навіть,  чому ціни на харчі впали і коли піднімуться.

Михайло Добкін, голова ХОДА
Які фактори їх багато, от суб’єктивних до об’єктивних.  До яких я відношу проведення ярмарків, меморандуми, підписані з виробниками молока, хліба і торговельними організаціями. Тим не менш, рано чи пізно ціни будуть зростати, тому що збільшуються пенсії, мінімальна заробітна плата, соціальні виплати. Відповідно, грошова маса на ринку значно більша, ніж раніше, збільшується попит, а значить, зростатиме і вартість.

Також в ході прямої лінії Михайло Добкін відповів на питання про перспективи цін на  соціальні сорти хліба. Губернатор зазначив, що з лютого 2010 року  ні на копійку не підняли ціну на соціальні сорти хліба, при цьому ціни на борошно та зерно з того часу значно зросли. Якщо сьогодні Аграрний фонд готовий давати  зерно за ціною нижче ринкової, то пекарі будуть випікати соціальні сорти хліба за старою ціною. Якщо ж держава не забезпечить дешеве зерно та борошно, то втримати нинішні ціни буде складно, тому що пекарі сьогодні працюють собі у збиток. Тим не менше, зазначив Михайло Добкін, на сьогодні не вичерпані всі можливості, щоб утримати ціну на соціальні сорти хліба до нового маркетингового року. Ще одне питання, яке лунало частіше за інші –  у селах немає якісних доріг .Як зазначив губернатор,  органи місцевого самоврядування на селі не здатні освоювати кошти, виділені на ремонт та будівництво доріг,так як приміром місто  Харків.  Але, наприклад,у Золочівському районі поступово підтягуються – незабаром там розпочнеться ремонт дороги у селі Сковородинівка.

Михайло Добкін,голова ХОДА

Сегодня коммунальное предприятие музей имени Сковороды выиграло грант на ремонт ряда объектов .Я думаю,что часть средств мы отправим на ремонт дорог.Какой будет ремонт капитальный или ямочный, должны сказать специалисты.

Цього року Харківський район освоїв 50%  коштів, Лозівський — 20% . Тож незабаром, про погані дороги забуватимуть і на селі.

Світлана Слободян