Вакцина, що є в харківських аптеках, дієва від трьох штамів грипу

Французька вакцина проти трьох штамів грипу надійшла на Харківщину, – повідомили в обласному аптечному складі. І її вже придбали низка підприємств, а також пологові будинки і лікарні.

вакцина

Цього року вакцина надійшла на Харківщину набагато раніше, ніж торік. Минулого року Харківщина отримала її лише в другій декаді листопада, – розповіли в обласному аптечному складі. А імунітет на грип устигає сформуватися за 2-3 тижні після щеплення. Тож до грудня захист до вірусів грипу вже має сформуватися. Вакцина містить серопротекцію від 3-х штамів вірусу грипу. Це Мічиган, який очікується в цьому році, Гонконг, щой входить до вакцин уже 3 роки , та штам Брізбен. Вартість вакцини – 180 грн. Фахівці оцінюють вакцину французького виробництва дещо вище, ніж південнокорейську.

Ірина Клочко, в.о.директора ДОРП “Обласний аптечний склад”

Потому, что в Джеси- флю был Сингапур, а здесь Мичиган. Все-таки Европа больше опасается Мичиган в этом году. Мы ездим сейчас, безвизовый режим тоже позволил украинцам путешествовать в Европу, и это открывает дорогу не только для хорошего, но и для эпидемий.

Тим часом на Харківщині, за даними Обласного лабораторного центру, протягом останнього тижня жовтня на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції захворіло понад 6 тис.800 людей. З них понад дві третини – це діти. Показник захворюваності не перевищує показника епідемічного порогу. При проведенні лабораторного обстеження майже 100 хворих з підозрою на грип та ГРВІ віруси грипу не виявлені. Станом на кінець жовтня у Харківській області щеплено проти грипу понад тисячу людей. У тому числі 401 медичний працівник та 125 дітей до 17-ти років. Щеплення проводились переважно за власні гроші людей та кошти підприємств корейською вакциною.