В університеті Повітряних Сил ім. Кожедуба встановлять пам’ятник випускникам — учасникам бойових дій (фото)

У рамках святкування 85-ї річниці університету повітряних сил імені Кожедуба заклали камінь на місці майбутнього пам’ятника випускникам університету – учасникам бойових дій.

 

Місце біля головного корпусу вишу, де планують розташувати монумент, освятили, а сам він має з’явитись протягом року,-кажуть керівники закладу.

Андрій Алімпієв – начальник ХУПС ім. Кожедуба

В складі універститету біля 250-ти чоловік мають статус учасника бойових дій. Сьогодні серед курсантів навчається близько півтори стоні хлопців, які приймали участь в АТО.

Урочистості з нагоди ювілею вишу відбулися і на авіабазі університету в Чугуєві. Тут Алея Слави Героїв поповнилась новими іменами, у тому числі воїнів з АТО. Полковник Олексій Вовк – один із випускників університету повітряних сил, каже – деяких загиблих знав особисто. Зокрема, Костянтина Могилко. Полковник пригадує: вони разом навчались у виші, товаришували. Літак Костянтина був підбитий під час виконання бойового завдання на Донбасі.

Олексій Вовк – начальник кафедри льотної експлуатації ХУПС ім.Кожедуба

Так по службе, это прекраснейший человек был, слова “нет” для него не существовало.  Это человек, с которым можно было идти в разведку. Во-первых: грамотный пилот, пилот от бога. Получалось у него все, и очень много того, что я не могу выполнить.

Пам’ять загиблих бійців, які віддали життя за Незалежність Батьківщини вшанували хвилиною мовчання та покладанням квітів.

Олександр Дублян – заст. міністра оборони України

Ті льотчики..от я можу судити тільки зараз по виконанню завдань у антитерористичній операції. Вони врятували не одне життя, не одну долю. Я, як піхотний офіцер, завжди вклоняюсь артилерійській авіації, вертольотчикам і повітряним силам, які нас прикривають з неба.

На території військової частини в Чугуєві заклали пам’ятний камінь на місці ще одного монумента, присвяченого загиблим льотчикам. Презентували і макет самого пам’ятника . У конкурсі на його розробку брали участь роботи студентів академії дизайну. Перемогу отримала 3-курсниця Єлизавета Янкіна.

Єлизавета Янкіна, студентка

Символизирует, как бы самолет, который ушел в петлю, и он разбивается. Но мы знаем, что момент смерти является и моментом рождения.

Мілен Мода