В університеті цивільного захисту відкрили оновлений музей історії МНС

Історія пожежно-рятувальної справи як важлива сторінка історії України. Університет Цивільного захисту України презентував громадськості оновлений експозиційно-виставковий комплекс. Над відновленням музейного архіву працювали ветерани навчального закладу, працівники прес-служби, виховного відділу та курсанти.

 

Історії життя та подвиги випускників університету, а також макети знарядь пожежних – помпа та сокира – зацікавили в експозиції музею першокурсника Владислава. Мовляв, сокира у рятівників – не зброя, а мирне знаряддя. Методи її застосування поки докладно не вивчали, каже юнак, та здогадатися не важко.

Владислав Дюг, першокурсник НУЦЗУ

При пожежі в лісі вирубувати дерева, вибивати вікно, щоб допомогти людині вийти з приміщення. Не розповідали, но сам догадки маю.

Реставровані особисті архіви викладачів університету, які працювали на початку 20-х років минулого сторіччя. Сотні фотографій, експонатів, історичних друкованих документів часів Великої Вітчизняної війни та розбудови Радянського Союзу. Усе це також представлено на вітринах чи то стендах оновленого музею університету цивільного захисту. Особлива увага курсантів до стендів про героїв. Про них розповідають і випускники університету.

Юрій Глуховенко, д.т. н., почесний професор , випускник університету

Во втором дивизионе, который в этом корпусе располагался, был навечно зачислен в списки личного состава герой-офицер, выпускник нашего училища лейтенант Лемко. И на вечерних поверках его имя всегда звучало первым, как героя, отдавшего жизнь, выполняя долг.

Медалями за відвагу під час гасіння пожежі нагороджені 600 випускників навчального закладу. Експозиції про Велику Вітчизняну війну та працю пожежних у той час будуть доповнюватися, розповідає керівництво вишу.

Вадим Попов, проректор НУЦЗУ

Наши курсанты Попов и Румянцев во время Великой Отечественной войны, когда был пожар на железнодорожной станции, тушили цистерны с горючей жидкостью после бомбежки. У нас есть об этом материалы, мы их будем использовать.

Серед експонатів – і форма пожежних. Зі слів працівників університету, як стара брезентова так і оновлена вона беззмінно включає спеціальний пояс.

Володимир Єременко, старший викладач НУЦЗУ

Пояс – це завжди був пояс. На ньому – карабін пожежний, топор пожежний, рукавиці. Воно так і залишилося, бо то знаряддя, яке спасає і самого пожежного.

Над створенням музейного простору працювали майже рік, кажуть у музеї. Чимало допомогли і фахові дизайнери, які дали поради щодо побудови експозиційного комплексу. Відвідування музею безкоштовне, за попередньою заявкою, крім суботи та неділі.

 

Світлана Маренич