В Україні подешевшають ліки

Уряд домовився з фармацевтичними компаніями про зниження цін на ліки. Сьогодні підписаний Меморандум порозуміння між Урядом та виробниками і продавцями ліків.

Микола Азаров, прем’єр-міністр України

Той документ, який ми сьогодні підпишемо, це передусім добровільний документ, це ваша соціальна відповідальність, бажання обмежити вартість ліків і показати приклад усім іншим виробникам та продавцям. Зі свого боку ми беремо певні зобов’язання, і ми їх безумовно виконуватимемо.

Меморандум передбачає – фармацевтичні компанії беруть на себе зобов’язання гарантувати соціально вразливим українцям рівний доступ до високоякісних препаратів вітчизняного виробництва за економічно обґрунтованою ціною в усіх аптеках і лікувальних закладах. Планується також поетапне зменшення протягом 3-х місяців з дня підписання меморандуму на 20% цін на ліки, що включені до обов’язкового асортименту вітчизняних соціальних препаратів. На додачу – учасники ринку сприятимуть здешевленню лікарських засобів, наближуючи ціни в аптеках до гуртово-відпускних цін виробників. Фармацевти ж обіцяють виробляти широку номенклатуру ліків для внутрішнього ринку і своєчасно та в повному обсязі задовольняти попит. У свою чергу, Уряд буде здійснювати довготермінову прозору політику на фармацевтичному ринку, що дасть можливість учасникам ринку впевнено планувати розвиток бізнесу на роки вперед.

 

Юлія Губська