В Україні є всі умови для розвитку національних громад-Віктор Янукович

Культурне розмаїття –  справжня цінність українського суспільства, запорука його єдності, та, водночас, перепона для поширення ксенофобії та екстремізму, що нині  стають все більш тривожним явищем у світі.

Таку заяву зробив сьогодні Президент України Віктор Янукович, у своєму виступі під час відкриття Міжнародного саміту з проблем захисту прав нацменшин «Досвід України для світу».

Віктор Янукович Президент України

Україна лише гарантувала на законодавчому рівні права національних меншин, а й забезпечила відповідні умови для їх самоорганізації та етнокультурного відродження. Наша держава приєдналася до всіх основних міжнародних документів, прийнятих у даній сфері. Йдеться, зокрема, про Рамкову конвенцію із захисту національних меншин і Європейську хартію регіональних мов або мов меншин.

Глава держави  запевнив учасників саміту – міжконфесійний діалог в Україні продовжить розвиватися, а він, як Президент, буде максимально сприяти цьому процесу.

Віктор Янукович Президент України

досвід співіснування в діалозі різних віросповідань вироблявся в Україні протягом століть – останнім часом цьому значною мірою сприяла робота Всеукраїнської ради Церков та релігійних організацій, до якої входять всі провідні кофесії

Символічним вважає Віктор Янукович той факт, що саме Україна приймає форум , що зібрав для обговорення сучасних викликів широкий загал  представників різних етносів та релігій, експертів, політиків тощо.Мовляв, українці є  спільнотою, для якої повага до  культури, традицій та  історичної пам’яті представників усіх етнічних меншин складає основу життєвого укладу. Український досвід, на переконання Президента,  є важливим та актуальним у світі ,  передусім,  як приклад мирного і стабільного розвитку міжнаціональних відносин, а також  уникнення етнічних та конфесійних конфліктів у період становлення державності.