В Україні рекордно ростуть ціни на свинину – УКАБ

За місяць ціни на свиней беконних живою вагою в Україні зросли на 10% – до 44-46 грн за кг, – передає УНН із посиланням на прес-службу Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ).

свинина

“Ціни на свинину в Україні щотижня б’ють рекорди, і станом на 16 червня вартість свиней беконних порід живою вагою склала 44-46 грн/кг, що на 10% вище, ніж на кінець травня”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що ціни на свиней у живій вазі  почали рости з кінця лютого поточного року.

“Наразі ціни на свиней живою вагою становлять 42-47 грн/кг, залежно від категорії та області, а напівтуша обрізна – 79-80 грн за кг”, – повідомили в УКАБ.

Аграрії пояснили, що рекордне зростання ціни на живця було зумовлене низкою факторів, зокрема, значним скороченням поголів’я свиней протягом у 2016-2017 рр.

“Причинами оператори ринку називають невисоку рентабельність бізнесу та поширення АЧС”, – додали в УКАБ.

Додамо, що на початок 2015 року загальне поголів’я в Україні, за даними Держстатистики, становило 7,3 млн голів, у 2016 році – 7,1 млн голів, а на початок 2017 року – зменшилося до 6,7 млн голів.

Нагадаємо, в Полтавській і Одеській областях чергові спалахи АЧС були зафіксовані в кінці травня поточного року.

Експерти при цьому прогнозують, що в поточному році африканська чума залишиться і може завдати держбюджету країни більше 1,5 млрд грн збитків.

Політики ж вважають, що профільні відомства, покликані боротися з чумою, залишили фермерів з проблемою і її катастрофічними наслідками наодинці.

Зокрема, за словами народного депутата С.Тригубенка, ринок свинини б’є на сполох вже більше року, і Держпродспоживслужбі, як мінімум, слід було б виконувати свої обов’язки.

Додамо, що від імпорту української свинини вже відмовилися Молдова, Румунія і Вірменія.

Джерело – УНН