В Україні нараховується до півтисячі ломбардів

В Україні нині працюють близько 470 ломбардів, а обсяг ломбардного ринку щонайменше становить 16-17 млрд гривень, – повідомляє УНН із посиланням на портал ВРУ.

ломбард

За словами голови фінкомітету ВРУ Сергія Рибалки, ломбарди працюють переважно із найбіднішими людьми, які через зниження рівня життя “несуть туди свої останні коштовності”.

З метою законодавчого врегулювання сфери діяльності ломбардів, Комітет з питань фінансової політики і банківської діяльності рекомендував Верховній Раді прийняти за основу законопроект про регулювання діяльності з надання небанківських кредитів під заставу рухомого майна №6569.

Відповідне рішення Комітету було прийнято попри відсутність висновку антикорупційного комітету до законопроекту.

Додамо, що ініціатором проекту №6569 є С.Рибалка. І пропонований ним документ фактично ідентичний законопроекту №1800 (ініційований нардепом Максимом Поляковим), який на початку 2017 року нардепи провалили.

Варто зазначити, що деякі положення проваленого законопроекту М.Полякова №1800 були визнані антикорупційним комітетом ВРУ корупційними. І наразі вони повністю збережені у законопроекті №6569.

Нагадаємо, що згідно з висновками головного науково-експортного управління Верховної ради України, законопроект С.Рибалки суперечить чинним нормам законівта положенням Господарського кодексу, зокрема.

Джерело: УНН