В суботу у Коломаку – просто неба прем’єра опери “Мазепа”

Опера “Мазепа” просто неба та маштабне святкування. Фестиваль, присвячений 330 – річчю з дня обрання гетьманом України Івана Мазепи, відбудеться 22-го липня у селищі Коломак.

Print

Свято розпочнеться о 9-й ранку молитвою по гетьману в Свято-Воскресенському храмі. Далі на гостей дійства чекатиме театралізоване кінно-спортивне шоу козацького театру “Хортиця” – “Запорізькі козаки”, та вистава театру історичної реконструкції “Сталеве князівство”. Також програмі фесту – урочисте відкриття і освячення пам’ятника Мазепі. Основною ж родзинкою заходу стане прем’єра опери П. Чайковського «Мазепа» у виконанні артистів  Харківського національного академічного театру опери та балету ім. М.В. Лисенка, що лунатиме просто неба.

Віктор Козоріз – співголова громадської ради з відзначення 330-річчя обрання Івана Мазепи гетьманом України

Фестиваль буде присвячений історичній події, яка відбулася 330 років тому, а саме на Слобожанській землі, біля сьогодняшнього селища Коломак. Це Козацька рада, на якій гетьманом України або гетьманом війська запорізького, було обрано Івана Мазепу. Через те є всі підстави для того, щоб саме на цій землі вшанувати Івана Мазепу і віддати йому ту шану, яка століттями, через штучно створені міфи ретушувалася і применшцвалася роль Івана Мазепи в історії України

Юлія Котелевська