В парку Горького показали рятувальну ретротехніку 50-60 рр. (фото, відео)

Сьогодні, 16-го вересня, у Харкові в Центральному парку культури та відпочинку ім. Горького всі охочі завтіали на свято безпеки, присвячене професійному святу — Дню рятівника та 21-й річниці ДСНС.

свято3

В обл.управлінні ДСНС розповіли, що намагались зробити програму свята такою, щоб люди, і діти зокрема, дізнались більше про історію розвитку рятувальної справи Харківщини, а також про те, яким чином належить поводитись у разі виникнення надзвичайної ситуації, щоб зберегти своє життя.

Для тих, хто завітав на свято, були організовані показ можливостей рятувальних підрозділів, сучасної рятувальної техніки та засобів порятунку. Свої вміння, знання і навички, необхідні для реальної бойової роботи, показали пожежники, верхолази, піротехніки, психологи, медики-рятувальники медицини катастроф, кінологи, хіміки. Пліч-опліч з рятувальниками завжди стоять волонтери Червоного Хреста, які неодноразово допомагали людям, що постраждали внаслідок різноманітних надзвичайних пригод. Вони залюбки показували всім бажаючим як правильно надавати медичну допомогу постраждалим та проводити реанімаційні заходи за допомогою спеціального манекена.

На центральній алеї біля сцени проходили цікаві конкурси, ігри, розваги, які допомогли зрозуміти дітям та дорослим, які бувають надзвичайні ситуації та як правильно себе поводити у разі їх виникнення.

Родзинкою заходу став показ рятувальної ретротехніки 50-60 років, справжньої гордості Харківських рятувальників. Представлена пожежна автоцистерна на базі шасі «ЗіЛ» у свій час випереджала своїх конкурентів і була основною пожежною машиною в ті часи. А мотоцикл “Урал” був легендарним помічником державного пожежного нагляду, починаючи з 50 років і протягом чотирьох десятиліть.

Впродовж всього заходу лунав святковий концерт. Перед рятувальниками та гостями дійства виступали творчі колективи Національного університету цивільного захисту України та Навчального центру оперативно-рятувальної служби ДСНС України, дитячі творчі колективи та команда дружини юних пожежних.