В Основ’янському районі відкрився Центр пробації (відео)

В Основ’янському районі Харкова віднині є центр пробації. П’ять інспекторів центру працюватимуть з більше ніж двома сотнями колишніх засуджених, або тими, хто звільнений від покарання з випробуванням. Це вже другий такий заклад у місті. Його відкрили, заважаючі на те, що клієнтам не завжди зручно добиратись до центру на площі Свободи, що був відкритий раніше.

пробация

В Основ’янському районі Харкова відкрили районний сектор з питань пробації. Він працюватиме з тими мешканцями, які звільнилися з місць позбавлення волі або ж звільнені від відбування покарання з випробуванням. Таких  в Основ’янському районі – 228. Пенітенціарії називають їх клієнтами, адже завдання центру пробації – не покарання , а нагляд та допомога у вирішенні складних ситуацій, пояснюють у центрі.

Ірина Яковець – начальник управління пробації Північно-Східного міжрегіонального управління

Ми використовуємо “клієнт”, тому що певною мірою ми надаємо послуги людині. Ми намагаємося її змінити. Так, ми здійснюємо нагляд. Наша служба – це служба не соціальна, і все мають це зрозуміти.

Найскладніше для клієнтів центру – знайти роботу,- розповідають інспектори. Тож у перспективі центр пробації співправцюватиме зі службою зайнятості.

Альона Пономарьова – ст. інспектор Основ’янського районного підрозділу Харківського міськвідділу міжрегіонального управління

Больше всего у людей проблема – это трудоутроиться. Чтобы у них была достойная зарплата и у них не было возможности воровать, или заниматься, принимать наркотические вещества, или алкогольное опьянение. Когда у человека работа, он более степенно себя ведет.

Окрім 5-ти інспекторів, у штаті цього сектору пробації – психолог та соціальні працівники. Також колишні засуджені зможуть отримати безкоштовну правову допомогу – обіцяють у центрі.

Ірина Яковець – начальник управління пробації Північно-Східного міжрегіонального управління

Є психолог, який має надавати і психологічні консультації, допомагати вирішити проблеми. А також є соціальний працівник, це фахівець з соціальної роботи з субєктами пробації. На нього покладається саме комунікація з різними соціальними службами і сприяння особі у вирішенні її проблем.

Для мешканців інших районів міста центр пробації працює у 6-му під’їзді Держпрому на площі Свободи.

Діана Корсун