В оперному театрі відкрили «Харківські асамблеї»

XXIV Міжнародний музичний фестиваль «Харківські асамблеї – противлення злу мистецтвом» відкрився 28-го вересня, у Великій залі Харківського національного академічного театру опери та балету ім. М. Лисенка.

асамблеъ

Після урочистої частини відбувся гала-концерт, на якому виступили кращі музичні колективи міста – симфонічний оркестр ХНАТОБ, оркестр Харківської філармонії, молодіжний оркестр «Слобожанський», студентський симфонічний орекстр і хор Харківського національного університету мистецтв ім. І. П. Котляревського. Крім того, в концерті взяли участь видатні випускники вишу, зокрема, народні артисти України Ольга Чубарєва, Олександр Востряков, заслужена артистка України Оксана Крамарєва, лауреати міжнародних конкурсів Ігор Чернявський та джазмен Юхим Чупахін та інші.

Цьогоріч гостями «Харківських асамблей» стануть всесвітньо відомі музиканти: диригенти Крістофер Гейфорд (Великобританія), Челсо Атуньєс (Бразилія-Німеччина) і Юрій Насушкін (Іспанія), а також скрипаль Олександр Брусиловський (Франція), віолончелісти Денис Северін (Швейцарія) і Євген Ліфшиц (Німеччина).

Фестивальні заходи пройдуть з 28 вересня по 24 жовтня в театрі опери та балету ім. М. В. Лисенка, в театрі ім. О. С. Пушкіна, в університеті мистецтв, а також на малій сцені театру ім. Т. Г. Шевченка.

З повною програмою заходів можна ознайомитись тут.

Довідково:

«Харківські асамблеї» – одна з найбільших культурних подій в Україні, яка традиційно проходить у Харкові восени, починаючи з 1991 року. Ініціатор та художній керівник фестивалю – народна артистка України, професор, кандидат мистецтвознавства, ректор Харківського національного університету мистецтв, Почесний громадянин міста Харкова Тетяна Борисівна Вєркіна.

Фестиваль проходить за підтримки Харківського міського голови Геннадія Кернеса.

За матеріалами сайту мерії