В одному з під’їздів 10-поверхівки на Добролюбова кілька місяців не працює ліфт (відео)

Життя в 10-поверховому будинку, як випробування не лише для тих, хто сповідує здоровий спосіб життя, а й для літніх людей та матусь із дітьми. У 5-му під’їзді будинку по вулиці Добролюбова ось уже майже 4 місяці не працює ліфт. Але жителям нараховувалася оплата за послугу, – говорять мешканці будинку. Нашій знімальній групі ліфтовики пообіцяли, що підйомник у будинку запрацює вже завтра.

лифт1

Ліфт обіцяють відремонтувати уже понад 3 місяці. А тим часом живучи на 10-му поверсі, водити на прогулянку 3-річного сина важко, – бідкається молода мама Вікторія.

Вікторія, молода мама

Подниматься, спускаться, уже 15 кг у ребенка-это сложно. Бабушки, дедушки нет рядом, мы спускаем, поднимаем его сами. Точно так же я, молодая мама, мне нужно продукты закупить, спустить вниз-наверх. Очень тяжело.

Дитячі візочки доводиться залишати на першому поверсі, -говорять матусі, – бо носити їх на 10-й разом із малюком на руках, – неабияке фізичне випробування.

Олена, молода мама, живе на 9 поверсі

Коляска стоит почти на улице, практически холодная, потому приходится сносить ее в комбинезоне. И еще и одеяла для нее. И еще и продукты. Поэтому мы страдаем по этому поводу. Ребенок старший не хочет ходить. Но приходится.  Неоднократно звонили на горячую линию 15-62, обещают, но никак.

Дзвонили не лише до диспетчерської Харківміськліфту, а навіть до столиці, – скаржаться літні люди. Мовляв, коли рідні хворіють, лікарі не завжди можуть піднятися на верхні поверхи. До того ж, окремі мешканці під”їзду перенесли операції.

Галина Труш, жителька будинку, 9 поверх

Скорая помощь приехала, забрала меня. А на утро опять плохо. Опять мне помощь оказали. 9-й этаж. Я говорю детям- не вызывайте скорую, как они будут подниматься? Вдруг врач пожилой. Повезло: были молодые доктора.

Галина Василівна, жителька будинку, 9 поверх

Вот моему мужу сделали сегодня операцию, поменяли хрусталик. Как я его должна поднять на 9 этаж? Там не только хрусталик, там глаза на лоб вылазят. Когда мы с сумками со всеми, сами себя поднимаем в таком возрасте. Ему 71 год. Совести у них нету. Отвечают тросов у них нету. За 4 месяца трос можно сплести вручную.

Раніше справністю ліфту в цьому будинку опікувалася інша організація з ремонту та обслуговування ліфтів, – розповів електромеханік Харківміськліфту Олексій. І після того, як три місяці тому тут сталося коротке замкнення електромережі, СМП 753 використовувало цей ліфт як донора деталей. Тепер його ремонтує Харківміськліфт.

Олексій, електромеханік КСП “Харківміськліфт”

Отсюда СМП 753 сняли трансформатор и перенесли на другой лифт, сняли тормозной блин-перенесли на другой адрес. Там остановили из-за лебедки-была плохая. Горлифт за 3 недели восстановили лебедку, восстановили блин, трансформатор, абсолютно все. Сейчас лифт практически готов.

Три місяці жителі будинку сплачували за ліфт за квитанціями, наче він працює, потім, -кажуть, – звернулися до сорок другої дільниці Житлокомсервісу.

Михайло Газнюк, житель будинку

Тут у бухгалтерії сказали перерасчет зробимо: три місяці ліфт не робить уже.

Коли саме пришлють квитанції з перерахунком, і як дільниця Житлокомсервісу працювала над тим, щоб ліфт запрацював, керівниця говорити відмовилася.

-Че Вы сейчас пришли ко мне? Горлифт занимается ремонтами лифтов. Сегодня подключат лифт. 

У Харківміськліфті повідомили, що обслуговують цей підйомник лише місяць. Довелося зробити заміну багатьох механізмів.

Олексій Топчій, директор КСП “Харківміськліфт”

Заменены канаты, заменен канатоведущий шкиф, на данный момент проходит поиск по шахте поиск короткого замыкания. Лифт долго стоял.С лифтом были проблемы с корректностью его работы.Мы сейчас смотрим проводку, определяем, где было короткое замыкание, и на 2.11 лифт будет запущен по плану.
86% відсотків парку ліфтового господарства Харкова нині зношені. І потребує заміни чи модернізації. На наступний рік в мерії пообіцяли фінансову підтримку. Якщо цього року модернізація та заміна ліфтів проведена по 3-х районах Харкова, то на наступний рік, -розповіли у Харківміськліфті, – взято на експлуатацію 8 районів.

Світлана Маренич