В одному з харківських ВНЗ відкрився українсько-польський культурно-освітній центр

Українсько-польський культурно-освітній центр відтепер є у Харківському національному університеті міського господарства імені Бекетова. В планах – відкриття курсів вивчення польської мови, культурно-освітні заходи та години польського кіно. Крім того, будуть організовані нові обмінні програми для студентів і викладачів.

Плідна співпраця університету міського господарства із польськими партнерами триває вже 2 роки. Тож,  у закладі вирішили піти далі і відкрити украінсько-польський культурно-освітній центр. Тут можна буде пройти мовні курси, відвідати різноманітні культурно-освітні заходи чи подивитися польську кінострічку. Причому дізнатися більше про сусідню крану зможуть не тільки студенти , а і всі бажаючі.

Любов Жванко, директор українсько-польського культурно-освітнього центру

Всі харків’яни зможуть скористатися послугами нашого центру. І ці курси, там буде певна оплата якась, а іншими видами послуг, наприклад, як то мовні курси, перегляди польського кіно, безумовно буде безкоштовно. І ми будемо раді вітати всіх тих харків’ян, які хочуть долучитися і до культури і до історії і до подальшого набуття освіти в Польщі.

Також тут готують нові обмінні програми для студентів і викладачів. Цього року деяким представникам університету міського господарста пощастило взяти участь в обмінних програмах. Серед затребуваних напрямків – туризм та будівництво.

Володимир Бабаєв, ректор ХНУМГ

За этот учебный год 60 студентов побывало в Польше, 21 преподаватель побывал в Польше и других странах Европы. Вот совсем недавно уехало 7 преподfвателей от полугода до 3-х лет на стажbровку в Польшу и 7 студентов  разных курсовтоже уже находятся на учебе в Польше.

Ян Гранат, Генеральний Консул Польщі в Харкові

Не только будем выходить на эти формы, что уже начали, а начинать и учебу польского языка, обмен студентами, обмен учеными. Многие мероприятия планируем, связанные с презентацией польской культуры, традиций. Так чтобы страна с которой сотрудничает следующий харьковский университет, была ближе нашим харьковским друзьям, соседям.

Розвивати співпрацю із Польщею цьогоріч планує і обласна влада. Говорять, втілення спільних проектів позитивно вплине на Харківський регіон.

Сергій Чернов, голова Харківської облради

Сьогодні ми вже виходимо на спільні проекти, які будуть фінансуватися міжнародними організаціями і чекаємо, ось у жовтні поточного року приїзд польської делегації. Це буде також за цей рік друга делеигація з польської сторони, вже з конкретними проектами, які будуть реалізовуватися на харківщині в селах і містах нашої області.

 

Ксенія Ручка