В очікуванні прохолоди

Спека у Харкові б’є  рекорди. Від високих температур потерпають не тільки люди похилого віку, а й молодь. Найгірше тим, кому доводиться  працювати під палючим сонцем.

 

У Харкові справжня Африка. Ще не південь, а на градуснику- зашкалює. Люди на межі. На недуги від перегріву скаржаться не тільки представники похилого та середнього віку, а й молодь. Головний біль, слабкість, втома, поганий сон -основні симптоми після дози  сорокаградусної спеки.
Богдан, харків’янин

сонливость, усталость, голова болит, уже привыкли к этому

Сергій,  харківянин

Вобще жарко, кстати, жары такой никогда не было. Сколько помню, ну разное лето, люблю моря все. А тут именно остался в Харькове. Вы знаете спека просто невозможная

Пані Валентина, переконує, щороку- харків’яни стають свідками нового “теплового рекорду”

Валентина Чуб, харків’янка

В прошлом году было очень жарко,но , наверное.  в этом году -это уже рекорд. Но,  наверно, на следущий год мы побьем и этот рекорд

Все частіше мешканці Першої столиці використовують іноземне слово Сієста! Але одразу ж виправляються – це не віхід, робота не чекатиме та й терпіти лишилося трохи.

Маша, харків’янка

Мне кажется, что отменять робочие дни-не выход. Просто кондbционеры, тень, холодная вода-в принцbпи будtт хорошо. Подождать пару недель и все будит в норме

ВІд “гарячих” температур потерпають і представники і найадаптованіших професій. Якщо на вулиці тридцять п’ять,то в маршрутці- на десяток градусів-більше.Водіям вихідного не вистачає,  як повітря.

Валерій, водій маршрутного автобуса

жарко. Тяжеловато конечно. Ну а что!Я говорю,-умываемся, водичку пьем. А что еще.Больше нам ничего нельзя

А паркувальники,  чий робочий день просто неба сягає до 12-ти  годин,  подумки мріють про шорти.
Іван, паркувальник

Конечно,  хотелось бы шорты.Шорты, простая футболка, как щас и нормально. В штанах жарко

Через спеку у таксистів побільшало клієнтів у таксистів.

Сергій, таксист

Очень много пассажиров, которые едут именно на такси из-за того, что им нехорошо, из-за того, что себя плохо чувствуют по состаянию здоровья

Спека найважче випробування для  сердешників.  Кількість пацієнтів із серцево-судинними негараздами б’є рекорди. Наздоганяють їх і жертви сонячних перегрівів.

Леся Кочержук, кореспондент
Харків перетворився на Африку! Але люди не встигли адаптуватися . Харків’яни рятуються від спеки хто чим може і …морозивом. Але лікарі попереджають: обережно! Ангіна!
Охолоджені напої, узвари та столова вода-перші ліки у таку спекотінь, констатують лікарі, Вони категорично радять зменшити або зовсім виключити з раціону  гостре і солоне. На алкоголь , цигарки  та енергетики взагалі суворе табу.

Роман Литвинов, лікар-терапевт

ни в коем случае нельзя себе, поддаваться никакому искушению – пить сладкие, содержащие кофеин, енергетики, ни в коем случае. Необходимо отдавать предпочтение чистой воде

Хоча щодо морозива , категоричної думки у самих лікарів немає. Все-таки охолоджує воно добре, а для ангіни , крім солодкого льоду, потрібні ще й бактерії зі слабким імунітетом. Принаймні працівників “швидкої” у ці спекотні дні ангіна не лякає. До речі, як  повідомили у гідромецентрі, починаючи від сьогодні спека спадатиме. Обіцяють грози.

Галина Мелехова, синоптик

У нас ожидаются кратковременные дожди по области и городу, грозы, местами шквалы, местами град,15-20 м/с

На вихідні у Харкові позначка термометра коливатиметься від 25 до 30 градусів тепла.

Леся Кочержук