В області планують відродити овочівництво (відео)

Спершу – овочесховища та відновлена система зрошування, і тільки потім – стале цілорічне забезпечення якісними місцевими овочами жителів Харківщини. Наразі, кажуть чиновники, левову частину овочів та картоплі в області вирощують люди у приватному секторі. А відродження галузі розпочнеться з програми розвитку овочівництва та картоплярства.

 

Прибуток – то найліпший стимул для аграріїв, певні чиновники. Сьогодні овочі та картопля- чи не найрентабельніші.

Віталій Алексейчук, заступник голови ХОДА

С гектара мы собираем пшеницы – 4 тонны по 2 тысячи- 8 тысяч. Если капусту по рублю – и то 50 тысяч. А если возьмем по 10 и больше, как бывало, – это полмиллиона с гектара.

Щоб у великих обсягах займатися овочами та картоплею, потрібні овочесховища, каже Віталій Алексейчук. Також у кліматичних умовах Харківської області складно вирощувати овочі без зрошування. Але за останні п’ять років система поливу практично повністю знищена, тому триває робота над розв’язанням цього питання, наголосив Віталій Алексейчук. Учені-селекціонери, зі свого боку, пропонують нові сорти та гібриди томатів, перцю та баклажанів, які можуть переносити високі температури.

Людмила Тєрьохіна, зав. відділу маркетингу Інституту овочівництва і баштанництва

На Сквирській дослідній станції створюються гібриди і сорти капусти ранньостиглої, якої в Україні не вистачає. Також на Кримській дослідній станції сорт цвітної капусти створено.

Треба зробити так, щоб новації українських вчених якнайшвидше потрапляли до сільгоспвиробників, кажуть селікціонери. А імпортна продукція, що заполонила прилавки, не завжди якісна, наголошують в обладміністрації.

Віталій Алексейчук, заступник голови ХОДА

Возьмем турецкие и харьковские помидоры. Я харьковские потребляю помидоры. Это ж помидор! А не та трава – я их не хочу оскорблять. Им далеко до Харькова, до нашей продукции.

За даними обладміністрації, вирощуванням овочів на Харківщині займаються двадцять п’ять великих господарств із площами посівів понад п’ятсот гектарів. Сьогодні вони у змозі повністю забезпечити продукцією школи, дитсадки та лікарні.

 

Світлана Маренич