В обласному онкоцентрі зробили унікальну операцію

Коли онкологічний діагноз – не вирок. У харківському обласному онкологічному центрі провели унікальну операцію. Харків’янину Сергію Маслюку видалили пухлину розміром з голову дорослої людини. Пацієнт онкоцентру каже, зараз йому набагато легше. З ним та лікарями спілкувалися наші журналісти.

медик универ

Пухлину помітив ще 25 років тому, – говорить Сергій. Новоутворення було тоді невелике, тож з візитом до лікаря затягував, доки не помітив, що воно швидко збільшується.

Сергій Маслюк, пацієнт

Оно как бы не болело, оно как неродное было. Меня не беспокоило, но росло, потом как нагнало- тогда действительно.

Активне збільшення пухлини почалося 7 років тому, -розповіли лікарі. Але поцієнт був доправлений до обласного онкоцентртру лише 2015-го року. І тоді хворому відмовили в операції, бо лікарі ще не володіли технікою виконання таких оперативних втручань.

Олег Кобзєв, зав. відділом онкохірургії пухлин органів грудної порожнини

Пациенту была проведена лучевая терапия, получен частичный регресс опухоли. Но опухоль злокачественная, при обращении мы видели проорессирование заболевания, распад опухоли, свищи. Пациент мог погибнуть от кровотечения.. В связи с чем была выполнена эта операция.

У проведенні операції взяли участь 7 хірургів, – розповіли в центрі онкології. Зазвичай оперують менше фахівців. Мовляв, хірургічні втручання з видалення ураженої пухлиною грудини з металопротезуванням проводилися й раніше. Та потреби закривати місце, де було новоутворення, великим клаптем шкіри та м’язової тканини раніше не виникало.

Артем Зелінський, куратор із хірургічної роботи

Место выхода опухоли на кожу было меньше. И там можно было зашить, как разрез. Насколько мне известно, с использованием такого лоскута кожно- мышечного со спины- это такая первая процедура в стране.

До виписування з центру готується пацієнтка, яка перенесла ще одну унікальну операцію, – розповіли лікарі. Хвороба вразила підшлункову залозу жінки. І їй провели лапароскопічну операцію.

Маргарита Пісецька, зав. відділом хірургії печінки та підшлункової залози

После лапароскопической операции пациенты раньше активизируются, на первые сутки они могут бвыть переведены с реанимации впалату. И активизируются, то есть поднимаются, принимают пищу, то есть начинается выздоровление.

Денис Скорий, генеральний директор КНП Обласний центр онкології

Она еще сплиносберегающая, то есть селезенка не удаляется. Обычные операции такие выполняются с цудалением селезенки. А в этой ситуации удалось сохранить селезенку, все сосуды, которые питают селезенку. Поэтому это тоже уникальная операция. То есть такие операции делаются единично, а в Харьковской области таких операций не делали ни одной.

Фахівці центру онкології радять у разі виявлення підозрілого новоутворення не затягувати із зверненням до лікарів. Мовляв, лише вони можуть взяти необхідні аналізи та призначити дієве лікування.

Світлана Маренич