В обласному центрі культури виставка "Дивовижний текстиль"

Від валянок до фантазійних прозорих суконь та шаликів. В обласному організаційно-методичному центрі культури і мистецтва відкрилася виставка “Дивовижний текстиль”. На ній можна ознайомитися із творчістю 30 майстринь, які плетуть гачком і виготовляють картини та речі з вовни.

 

У майстер – класі з валяння вовни побажали взяти участь багато харків’янок. Як каже майстриня, збивати з вовни вироби можна сухим чи то мокрим способом. Зокрема, вовняне намисто формується всуху за допомогою голки із зазубринами.

Если попадешь в руку- очень больно. Но шерсть обладает такими свойствами лечебными, что кровь не идет, и ранка сразу же заживает.

Постановниця та учасниця дефіле Аня уподобала собі оригінального валяного капелюха. Майстрині ж кажуть, що чимало жінок переконані : капелюшки їм не личать. Та підібрати колір і форму до лиця, і виготовити індивідуально капелюшка можна для кожної жінки.

Аня, постановниця та учасниця дефіле

Вообще-то я не люблю, но почему понравилось – данная смотрится неплохо.

В експозиції чимало прикрас та іграшок із повсті. Більшість майстринь кажуть, що люблять виготовляти елегантні речі, а не валянки. Один із цікавих напрямків валяння – поєднувати в одне ціле тонку тканину та непрядену вовну, розповіла майстриня Олена Мурашко. Виходять вишукані, легкі, напівпрозорі речі.

Олена Мурашко, майстер валяних виробів

И получается уникальная фактура, неповторимая. Мне больше всего это направление нравится. Мне нравится сумки и палантины делать.

Алла Глущенко також займається валяним текстилем. Понад два роки. Каже навчалася виготовляти його у майстринь, читала багато про це в Інтернеті. В експозиції – іграшки та декоративні речі, зроблені її руками. Майстриня знає, як виготовляти своєрідний вовняний живопис.

Алла Глущенко, майстер виробів із вовни

Многие, кто смотрит, думают, красками расписано полотно. На самом деле, все эти шерстинки – они таким образом складываются, что действительно объемная, живописная картина.

Убережуть вироби від молі засушені гілочки лаванди, кажуть майстрині. А побачити дивовижний текстиль у центрі культури та мистецтва можна до середини серпня.

 

Світлана Маренич