В мерії проголосували за виділення тепломережам 130-ти млн.грн. допомоги

130 млн.грн. надасть Харків комунальному підприємству Харківські теплові мережі напередодні нового опалювального сезону. Таке рішення прийняли депутати міської ради на позачерговій сесії, що відбулась 7-го жовтня.

опал сезон

Надання допомоги у розмірі 130-ти млн.грн. напередодні опалювального сезону, – одне з питань порядку денного позачергової сесії. Мовляв, на державному рівні досі не розв’язане питання щодо компенсації у повному обсязі пільг і субсидій, наданих населенню. Очікувана заборгованість тепловикам за цими статтями становить понад 600 млн.грн., – наголошують у Департаменті бюджету і фінансів.

Галина Даудова, заст. директора департаменту – начальник управління фінансування житлово-комунальної сфери

Следующей причиной, оказавшей существенное влияние на результат деятельности коммунального предприятия, является невыполнение законов Украины о госбюджете в части компенсации разницы в тарифах, которые финансируются также за счет субвенции из государственного бюджета. Подтвержденная сумма задолженности по разнице в тарифах КП «ХТС» составляет 285 млн грн.

Як наслідок – немає можливості розраховуватися за спожиті енергоносії, – говорять в департаменті. Натомість опоненти більшості в міськраді нагадують депутатам: комунальні підприємства в Харкові схожі на бездонну діжку, де зникають усі грошу, куди стільки не клади грошей, вони весь час їх з’їдають та просять ще.

Ігор Черняк, депутат від фракції “Самопоміч”

И если мы озвучиваем, что предприятие Харьковские тепловые сети входит в 4 худшие предприятия в Украине по применению “Прозоро”, и это официальная информация Министерства экономического развития, то на это должна быть соответствующая реакция.

Депутати від Самопомочі наголошували на необхідності аудиту Харківських теплових мереж та вимагали звільнення директора Сергія Андрєєва. Однак депутатська більшість віддала 57 голосів за надання 130-ти млн.грн. тепломережам, щоб вони могли розрахуватись із постачальниками енергоносіїв та завершити підготовку до опалювального сезону. А міський голова заявив, що Андрєєв і надалі обійматиме посаду.

Геннадій Кернес, Харківський міський голова

Я подписал сегодня контракт с продлением по представлению Департамента коммунального хозяйства города Харькова на 5 лет Андрееву Сергею Юрьевичу. Потому о каком увольнении Вы здесь говорите- я не понимаю.

Допомога буде надана за умови перевиконання дохідної частини загального фонду бюджету міста Харкова за 9 місяців поточного року не менше ніж на 15% на підставі офіційної звітності органів Держказначейства, – ішлося на сесії. Також депутати внесли зміни до бюджету міста.

Світлана Маренич