В історичному музеї розпочалась виставка "Харків. Історичні етюди ХІХ століття"

Здійснити подорож у часі та поринути в атмосферу позаминулого століття пропонують усім бажаючим працівники історичного музею.

Старовинні монети, прикраси та атмосфера світського життя. Автори виставки “Харків. Історичні етюди дев’ятнадцятого століття” розповідають – мали на меті представити історію міста в легкій формі, без зображення політичних баталій. Значну частину виставки складають особисті речі видатних людей того часу. Зокрема, фарби Олексія Бекетова, які до музею передала онука архітектора.Чи іграшкові солдатики, якими бавились діти царя Олександра другого. Для створення відповідної атмосфери авторка виставки навіть вбралась за модою позаминулого сторіччя.

Оксана Желтобородова, автор виставки

Очень долго искали и выбирали, потому что мода была непохожа на прошлые столетия. Тяжеловато, конечно, дышать, но все можно перетерпеть ради любимого музея.

У день відкриття виставки з’їхалися працівники музеїв області. Історична експозиція – гарна нагода колегам зібратися напередодні професійного свята, яке відзначають вісімнадцятого травня. Роботу авторів виставки оцінюють на відмінно.

Юрій Мітін, директор Барвінківського краєзнавчого музею

Я знаю, як професіонал, що будь-яка робота, що проводиться в музеї, це титанічна праця. Те, що виставлено-це вітрина, а скільки було роботи – це знають лише працівники музею.

Обласні владники також привітали робітників музею зі святом і відвідали виставку. Віце – губернатор Євген Савін каже – від споглядання Харкова дев’ятнадцятого століття отримав справжню насолоду.

Євген Савін, заступник голови ХОДА

Очень все близко, очень все интересно. Я получил удовольствие от експозиции. Думаю, гости, которые приедут, да и сами Харьковчане получат еще больше знаний о своем любимом городе.

У музеї вважають, що експозиція приверне увагу гостей футбольного Євро, тож таблички до експонатів написані двома мовами: українською та англійською. І триватиме виставка, за планами музейників, щонайменше до дві тисячі дванадцятого року.

Анастасія Горєлкіна