В Харкові відзначають День української писемності (відео)

День українськьої писемності вшанували сьогодні юні оратори з Харківщини. Вони отримали нагороди за участь в обласному фестивалі ораторського мистецтва.

Від Нестора Літописця та Тараса Шевченка, донині та,навіть, трохи майбуття. Такий шлях під час підготовки свого виступу довелося пройти учасникам обласного фесту ораторського мистецтва, розповідає його лауреат Євген Сєдихов. За словами юнака, аби вільно володіти українською, передусім треба багато працювати над собою.

Євген Сєдихов, лауреат фестивалю ораторського мистецтва

Я працював над текстом, працював над собою. Працював над мовою, над своїм вмінням виважено інтонацію використати потрібну. Мій текст був про те, що чекає Україну в майбутньому. Які наслідки можуть бути з того як буде поводити себе український народ, українська спільнота.

Тримати за допомогою слова велику аудиторію слухачів по силах не кожному, – впевнена вчителька Євгена Людмила Келеберда. Хоч виступати зі сцени можуть не всі, каже жінка, це не заважає сучасним школярам досконально володіти українською мовою.

Людмила Келеберда, вчителька української мови

Я думаю, що ставлення в дітей до мови досить позитивне. Вони з задоволенням вивчають мову, літературу. Якщо судити з тих дітей, яких навчаю я, то можна сказати, що українська мова не є для них якоюсь незрозумілою чи можливо далекою.

Потому як учасники фестивалю отримали нагороди та ще раз продемонстрували свою майстерність – розпочалось нове змагання.

Любов Покроєва, ректор Харківської академії неперервної освіти

Цього року вони подвоїлися тим, що ми проводимо за участі всіх регіонів України другий Всеукраїнський конкурс імені Тараса Григоровича Шевченка.

Міжнародний мовно-літернатурний конкурс відкрили в Харкові. На черзі – районні та обласні етапи конкурсу. Всеукраїнського переможця нагородять в Каневі, на Тарасовій горі під час Шевченківський днів.

Павєл Посохов

httpv://youtu.be/C_N-NYXGfpg