В Харкові 20 вимушених переселенців безкоштовно опановують фах тестувальника програмного забезпечення

Для переселенців із зони бойових дій в Харкові відкривають все більше можливостей. І це не тільки умови для самореалізації та вдосконалення, а й безкоштовне навчання. Наприклад, на базі університету радіоелектроніки переселенців навчають особливостям роботи в IT-галузі.

Руслан через бойові дії був змушений залишити рідну Донеччину. Та Харків для нього також не чужий. Тут провів студентські роки. Чоловік випускник політеху, за фахом – теплофізик. З працевлаштуванням за спеціальністю не склалось, зізнається, що й в професії встиг розчаруватися. Наразі вирішив перевчитися на айтішника.

Руслан Буняєв,  переселенець з Донеччини

В IT еще ни разу себя не пробовал, но раньше у меня вызывала интерес эта сфера и чисто случайно, так получилось, что я увидел объявление и сразу же у меня появилось такое желание обучиться.

Чоловік певен, що додаткові знання підвищать його шанси у працевлаштуванні. Нині Руслан староста групи, сформованої з переселенців в рамках навчального проекту «Професія для нового життя». Ініціювали таке навчання для вимушено переміщених осіб представники благодійного фонду «Каритас України». За приклад взяли організовані раніше курси для демобілізованих бійців АТО

Максим Ніколаєвський, керівник проекту «Професія для нового життя»

Начали свою деятельность с того, что проанализировали те возможности, которые на сегодня есть для социально незащищенных групп в Харькове, для переселенцев, и узнали о том, что вот этот проект IT-HAP при ХНУРЭ предлагает для солдат демобилизованных из зоны АТО курсы тестировщиков

Цікава і гідно оплачувана робота, яка дозволить облаштуватися на новому місті проживання, для переважної більшості переселенців ледве не головна умова успішної соціальної та психологічної адаптації.

 Євген Сакало, координатор проекту від ХНУРЕ, помічник ректора з виховної роботи

Это все-таки не харьковчане. Эти люди гости нашего города. Поэтому наша задача, чтоб они чувствовали себя комфортно не только в плане учебы, но и в плане жизни, в плане работы, и в плане своей новой жизни, потому что проект называется ” Профессия для новой жизни”

На курсах “Професія для нового життя” в Харківському університеті радіоелектронві слухачам обіцяють надати всі необхідні знання для працевлаштування в IT- галузі. Ці ж знання можуть стати гідною базою для подальшого вдосконалення професійних навичок, говорять викладачі. Зі свого боку, автори ініціативи – фонд “КаритасУкраїни” говорять про готовність надавати підтримку переселенцям з Донбасу і після завершення навчання.

Максим Ніколаєвський, керівник проекту «Професія для нового життя»

Проект рассчитан на трудоустройство, а не обучение. Для нас обучение только инструмент для дальнейшего трудоустройства.  Наш проект  будет способствовать дальнейшему трудоустройству выпускников этих курсов. Мы будем наблюдать за судьбой каждого віпускника до успешного трудоустройства

“Професію для нового життя” в рамках однойменного проекту наразі опановує близко 20-ти вимушених переселенців з Донбасу.

Ольга Шевченко