В харківському міськвиборчкомі – величезні черги , в обласній виборчій комісії на перші протоколи з районів області чекають лише завтра

Синці та пом’яті ребра – наслідок тисняви в міськвиборчкомі у перший день після виборів. Як розповіли члени дільничних комісій, після безсонної доби проведення виборів та підрахунку голосів доводиться вистоювати великі черги, аби здати виборчу документацію до міської виборчої комісії. Члени міськвиборчкому, яких працює менше 20-ти, кажуть: у місті понад 600 дільничних комісій. А тут ще й бюлетені з голосування за обласну облраду треба приймати.

У коридорах Будинку культури Червонозаводського району, де на час виборів розташувався міськвиборчком, яблуку ніде впасти. Всі сидячі місця зайняті, тож окремим членам виборчих комісій доводиться сидіти просто на мішках із бюлетенями , які лежать на підлозі. Голова дільничної комісії із Київського району Олег Рижик- не виняток. ВІн у черзі аж 469-й. А його колеги, які прийшли раніше, штовхаються біля столів, де приймають документи.

Олег Рижик, голова ДВК 631236

Хотя бы можно было оградить территорию, по 20 комиссий заводить, чтоб такой очереди не было, как сейчас. А лучше вообще, чтоб сдавали в своем районе. Тогда был бы эффективней результат.

Шалва Елігулашвілі, член ДВК 613499

Тут душно, негде даже присесть. А мы с 7 часов утра находимся на ногах, в напряжении, эта работа нелегкая.

Деяким членам комісії ставало зле. І доводилося на місці надавати медичну допомогу, – говорить член харківської міської виборчої комісії Костянтин Чернецький. Члени дільничних комісій з усіх районів буквально сплять поряд або на мішках із документами. У приміщенні душно. Тому всі скаржаться на нелюдські умови. Причина такого стану речей- у недосконало прописаному законі, – певні в міськвиборчкомі.

Костянтин Чернецький, член Харківської міської виборчої комісії

Законодатель или по небрежности, или по другим каким- то причинам пропустил вариант, что сдача бюллетеней по выборам до облсовета должна происходить исключительно в Харьковской городской избирательной комиссии. Их не везут в районные комиссии, которые мы создали. Все 600 комиссий приехали к нам.

Світлана Маренич, кореспондент новин “Сьогодення”

А в обласній виборчій комісії у перший день після виборів- ніякої штовханини. Тут зараз порожні коридори. Перших протоколів із районів області тут очікують лише завтра.

Оксана Григорець, голова обласної виборчої комісії

Кожну комісію ми запросимо на відповідний час, вона прийде з протоколом, доповість. І ми її через 15-20 хвилин відпустимо. І так по черзі, в спокійному режимі ми будемо приймати.

Аби прийняти протоколи від районних виборчкомів, є 5 днів, – говорять в облвиборчкомі. А результати виборів обласна виборча комісія має оголосити через 10 днів після голосування.

Світлана Маренич