В “Харківгаззбуті” роз’яснили, як діє схема пільгової оплати за газ

Пільгова ціна на газ 3,6 грн. за 1 куб.м для споживачів, які використовують газ на опалення, діє з 1-го жовтня по 31-ше березня. Ця пільгова ціна встановлена ​​Кабміном тільки на 1200 куб.м газу, спожиті за 6 місяців опалювального сезону, – пише “STATUS QUO”, посилаючись на директора ТОВ “Харківгаззбуту” Павла Тиндика.
За його словами, порядок застосування пільгової ціни був переглянутий наприкінці жовтня.

“Раніше пільгова вартість газу застосовувалася на обсяг споживання до 200 ку. м на місяць,  недовикористаний пільговий газ на наступний місяць не виходив Тепер споживач має можливість самостійно вирішити, в який місяць необхідно збільшити або зменшити використання палива”, – пояснює Тиндик.

За спожиті понад встановлену норму (1200 куб.м) обсяги газу в період жовтень-березень користувачі будуть платити за ціною 7,188 грн. за куб.м.

На підприємстві підкреслили, що оскільки нововведення вступили в дію лише з 4-го листопада, то нарахування за газ, спожитий у жовтні, будуть проведені виходячи того, що пільгова цінами застосовувалася на норму до 200 куб. на місяць. Наприклад, якщо сім’я в жовтні використовувала 210 куб. м газу, то сума оплати для такої сім’ї складе 791,88 грн, у тому числі .:

-200 куб.м за ціною 3,6 грн. за куб ;
10 куб.м за ціною 7,188 грн. за куб.м.

200 куб.м, спожитих у жовтні, будуть враховані в соціальні 1200 куб. м. Тобто пільговий обсяг газу таких абонентів на наступні місяці становитиме 1000 куб. м.

А споживачам, які використовували в жовтні менш 200 куб. м, невикористані пільгові обсяги перейдуть на наступні місяці опалювального сезону.

Наприклад, якщо в жовтні споживач використовував 150 куб.м, то до 31-го березня 2016-го р. за пільговою ціною він може використовувати ще 1050 куб.м.