В центрі Харкова реставрують фасади

Обличчя міста – фасади будівель приводять до ладу. Поки що активна реставрація ведеться у історичному центрі Харкова.

Нещодавно   по центральних вулицях Харкова під будинками ходити було небезпечно для життя. Вікові будівлі розсипалися на очах: особливо лякали балкони та час від часу штукатурка, що падала на тротуари великими шматками. Архітектурні пам’ятки і просто старі споруди по вулиці Сумській, Артема та Пушкінській узялася рятувати мерія. Вирішили не  просто ремонтувати, а повертати первинний вигляд пам’яткам архітектури. Ось у цьому будинку на Пушкінській  більше cnf  років тому пекар Борман продавав власну випічку, поряд торгували молоком – ще не зникли рекламні вивіски того часу. До речі, їх також відновлять.
Олександр Тарапатов, директор будівельної фірми

Будуть работать художники-реставраторы с теми красками и материалами, которые были в то время. Это фрески на минеральной основе. Они будут состарены в итоге под то старое время.

Власне й самі харків’яни хочуть бачити цетр міста не ультрасучасним, а таким,як він є на старовинних світлинах.

Володимир Гопієнко,харків’янин

Пушкинскую необходимо реставрировать по старым документам. Вот какое было здание, так его необходимо делать. Это уникальные вещи, это надо сохранить. Хорошо реставрировали нашу аптеку. Соблюли старый вкус Пушкинской
Барельєфи, хрусти, старовинна ліпнина – скульптори поновлять стиль руського модернізму, який притаманний саме центральній частині міста.
Роман Нєхорошков, директор Департамента ЖКГ

Сегодня у нас есть задание городского головы, провести инвентаризацию фасадов, которые находяться в центральной части города. Мы составили определенный план. Разбили центр на определенные локальные участки.

Втім, реставрацією центру не обмежаться, запевняють у департаменті житлово-комунального господарства. Відреставрують фасади і в інших районах міста, на черзі Павлове Поле. Втім, не все одразу. Реконструкція це дороговартісний та довготривалий проект, адже все роблять на совість, принаймні, щоб витримало тривалий час, запевняють чиновники. Тільки на капітальний ремонт центральних будівель з міського гаманця витратили 15 млн.грн. , ще 3 млн.грн.  на поточний ремонт. За кілька місяців будівельники і реставратори обіцяють привести до ладу історичний центр Першої столиці .

Вікторія Котова