В антикорупційному центрі заявили про руйнування однієї з найпотужніших харківських “схем” (відео)

Житлові кооперативи повертають громаді Харкова земельні ділянки. В харківському антикорупційному центрі вважають, що йдеться про руйнування однієї з найпотужніших корупційних схем, що діяли в місті. Своєю чергою, в житлових кооперативах таку ситуацію пояснюють по-іншому. Мовляв, на цих ділянках звели будинки і ділянки передають місту для обслуговування новобудів.

ділянка

49 земельних ділянок загальною площею майже 160 га на найближчій сесії міськради мають повернутися у власність Харкова. Про таке повідомили представники громадської організації “Харківський антикорупційний центр“. В соцмережі вони опублікували фотографії проектів рішення майбутньої сесії міськради, що відбудеться 20-го вересня.
За словами антикорупціонерів, кооперативи безоплатно користувалися землею кілька років- а тепер –  самі вирішили повернути землю місту. Пояснити таке рішення можна розслідуванням генпрокуратури “кооперативної схеми”. Та ймовірна зміна власника земельних ділянок не вплине на власників вже збудованих квартир – запевняють активісти.

Володимир Рисенко – юрист ГО “Харківський антикорупційний центр”

Участки уже выделены, дома уже стоят. Все, что сейчас произойдет – это жители создадут ОСББ, ОСББ обратиться в горсовет с просьбой о предоставлении участков постоянного землепользования для обслуживания житлового будинку.

Стурбовані долею своїх квартир – харків’яни почали ставити десятки питань під розміщеним постом. Та активісти кажуть – на ділянках, де багатоквартирні будинки ще будуються, отже, ще не здані в експлуатацію – будівництво також не має зупинятися. Інакше – це свідчить про нечесність самого забудовника.

Ігор Черняк – депутат міськради

Власне кажучи, цей перехід приватної власності від так званого кооперативу до міськради не має вплинути на неможливість виконання забудовником своїх зобов’язань. Тому що людина, перш за все, підписує угоду зі своїм забудовником. І забудовник в незалежності від чого має відповідати за взяті на себе зобов’язання за одержані гроші.

Найбільше ділянок громаді передає трест “Житлобуд-1”. В організації, що реалізує багато проектів по всьому місту, інформацію про передачу земельних ділянок підтверджують, пояснюють це рішення так:

Юрист “Житлобуд-1” (телефоном)

Дома застроены, земля передается городу под обслуживание домов.

Земельні ділянки місту передадуть ще кілька кооперативів – житлово-будівельний кооператив “РОСТ”, “Сапсан”, “Левада 2015” та інші. Якщо на сесії депутати проголосують за передачу цих земельних ділянок у власність міста, та забудовники будуть сплачувати оренду міському бюджету, кажуть в антикорупційному центрі.

Діана Корсун