В 2016-му році уряд Німеччини виділить Україні 140 млн. євро допомоги на потреби вимушених переселенців та “соціалки”

Уряд Німеччини виділить Україні 140 млн. євро допомоги наступного року, – повідомив директор департаменту двосторонньої співпраці з питань економічного і соцрозвитку Мінекономспівробітництва і розвитку ФРН Андреас Гіс під час сніданку з віце-губернатором Харківщини Вадимом Глушком.

Чиновники спілкувались про ситуацію, що склалась в Харківській області з тимчасово переміщеними особами.

“Кожна 7-ма з числа тимчасово переміщених осіб в Україні проживає на території Харківської області. Дехто з переселенців з Донецької та Луганської областей проживає, в тому числі, у модульному містечку, яке з’явилося в нашому місті завдяки допомозі друзів з Німеччини. Але все одно Харківщина зараз відчуває навантаження, пов’язані з цією ситуацією, зокрема, в освітній, медичній та соціальній сферах”, – сказав Глушко.

Своєю чергою, Андреас Гіс розповів про успішні переговори, що були нещодавно проведені з українським урядом. Також він повідомив, що ФРН прийнято рішення про виділення нашій країні у наступному році фінансово-технічної допомоги на суму 140 млн євро. Гроші будуть реалізовані в різних проектах. Зокрема, передбачено їх використання на потреби внутрішньо переміщених осіб та надання допомоги в облаштуванні шкільних закладів та інших об’єктів соціальної сфери. У такий спосіб німецький уряд хоче підтримати громади, що приймають біженців, в т.ч. і в Харківській області.