Усе життя науці. У Харкові відкрили меморіальну дошку Сергію Андоньєву (відео)

До сторіччя видатного харківського вченого, доктора технічних наук Сергія Андоньєва відкрили меморіальну дошку. Сергій Михайлович був автором системи випарувального охолодження металевих агрегатів, за що отримав державну премію. Пам’ятку встановили на фасаді будівлі “Енергосталь”, де багато років працював науковець.

 

Майже півстоліття плідної праці. Сергій Михайлович жив та працював у Харкові. Спочатку був бригадиром в інституті Гіпросталь, а пізніше і здобув звання вченого професора, розробивши оригінальну систему охолодження металевих агрегатів. Олександр Ровенський працював із вченим з двадцяти двох років. Згадує його теплими словами.

Олександр Ровенський, академік інженерної академії України

Мне хочется сказать, что это был бесконечно добрый человек, но и очень требовательный человек. Если его раз подведешь, то он уже не обращал на тебя внимания. По-этому все старались быть в форме. Работать с ним было одно удовольствие.

Вчений працював і в день і в ночі, пригадує син Володимир Андоньєв, тому часу побути із сім’єю не вистачало. Але син навчився від батька працьовитості та цілеспрямованості.

Володимир Андоньєв, син С. М. Андоньєва

Он был очень творческий человек, я вам хочу сказать. Он засыпал карандашем в руках и просыпался тоже с карандашем в руках. Он вставал и у него не было ни минуты свободного времени. Он все время занимался творческой работой.

Із проханням створити пам’ятку родина Андоньєвих звернулася до народного художника України, Сейфаддина Гурбанова. Створення пам’ятки Сергію Андоньєву одразу надихнуло на творчий лад, каже художник. Тому зайняло всього місяць.

Сейфаддин Гурбанов, народний художник України

Пришлось мне создать свой образ как я думаю. Для этого мне привозили фотографии. фотоматериала у меня было достаточно. из-за того, что сам образ вдохновил меня, по-этому она получилась очень быстро.

Єлизавета Дергачова