Уряд провів перше у цьому році засідання

Розвиток вітчизняного виробництва, підтримка експортного потенціалу України, зниження цін на харчі та підвищення розміру соцвипалат. На першому цьогорічному урядовому засіданні визначились із пріоритетами роботи.

 

Ще вчора в Верховній Раді йшлося про недоцільність поспішного реформування української газотранспортної системи. Законопроектом, що чекає на розгляд у Парламенті, передбачено можливість реорганізації НАК “Нафтогазу України” та її дочірніх підприємств лише після рішень Кабінету міністрів України. Натомість міністр Юрій Бойко каже, що наразі є неможливим навіть виведення непрофільних активів НАК Нафтогазу України. Відтак у Міністерстві палива та енергетики України стверджують, що існує нагальна потреба реформування НАК Нафтогазу України. Також за словами Бойка, Україна сподівається на компроміс у переговорах з Росією у питанні скорочення обсягів закупівель російського газу. Він нагадав, що з першого січня блакитного палива Україна купуватиме у Росії вдвічі менше – всього 27 мільярдів кубічних метрів. Під час засідання Уряду прем’єр Микола Азаров також наголосив на нагальності вирішення газового питання.

Микола Азаров, прем’єр-міністр України

2012 рік стане вирішальним у розв’язанні так званого газового питання. Російські партнери не бажають змінювати умови горезвісної газової угоди, вона їх цілком задовольняє. Звичайно, російська сторона буде до останнього наполягати на збереженні статус-кво. Але ми прямо говоримо керівництву Росії: “Якщо ми стратегічні партнери на майбутнє, то ми повинні будувати співпрацю як стратегічні партнери”.

За словами прем’єра у 2012 році Україна має зменшити споживання природного газу та наростити національні енергетичні ресурси. Зокрема, завершити будівництво першої черги Дністровської ГАЕС. Також Микола Азаров наголосив, що криза, яка прогнозується в Європі не повинна вплинути на українську економіку. Глава Уряду запевнив, що в новий рік Україна входить на кращих стартових умовах, ніж два роки тому: інфляція на рівні 4,6 %, а зростання реальної заробітної плати на 8,5 %, що є найкращим показником серед країн СНД.

Микола Азаров, прем’єр-міністр України

В Україні, наприклад, дефіцит державного бюджету складе за минулий рік приблизно 1,7% ВВП. Ми вперше за 4 роки зламали негативну тенденцію зростання державного боргу.На кінець року рівень боргу за оцінкою становив 27% від ВВП, 2010 рік ми закінчили з показником близько 30%.

Поміж іншого, під час засідання уряду Микола Азаров окреслив план дій на 2012 рік що стосується модернізації промислового комплексу та імпортозаміщення. Прем’єр зазначив, що українській економіці потрібні інвестиції та сприятливий клімат для них. Цьому допоможе дерегуляція і зниження адміністративного тиску на бізнес, каже Азаров. Також Микола Азаров повідомив, що в середньому за 2012 рік розміри посадових окладів працівників бюджетної сфери будуть підвищені на 19 %. Крім того, Уряд продовжить програми будівництва нових шкіл, лікарень та доріг.

 

Анастасія Точилова, Новини УТР