Унікальну операцію на серці новонародженому зробили у Харкові (відео)

Врятувати життя дитини. Патологію серця малюка, яку виявляють ще в утробі матері і вона є смертельною, можна вилікувати за допомогою операції. Вона безкоштовна для батьків. Першу таку операцію у Харкові зробили майже місяць тому. Маленький пацієнт під наглядом лікарів знаходитиметься до трьох років. Подібні операції за кордоном, кажуть лікарі, врятували життя понад тисячу малюків.

 

Маленькому Чінгізу всього місяць. Сьогодні він їсть, спить і вередує. Від інших дітей відрізняється лише серцем. У нього гіпоплазія лівих відділів серця. Їх майже взагалі не має. Працює тільки права половина. Якби вчасно не зробили операцію, кажуть лікарі, шансів на життя у нього не було. Мама малого говорить, день нароження святкуватимуть двічі. У день операції малюк народився вдруге. Час, коли Чінгіз лежав в реанімації, для Надії здавався вічністю. За життя синочка готова боротися навіть зі смертю.

Надія Блажей, мати немовляти

Очень опасный порок, несовместимый з жизнью, но нам больше ничего не оставалось делать, у нас единственная была надежда, что прооперируют и мы хотя бы, хоть какая-то надежда будет на жизнь у этого ребенка, ну мы согласились. Страшно было, да, очень было страшно.

Ще зовсім недавно встановлення такого діагнозу було смертельним вироком для пацієнта. За словами медиків, в Україні щорічно народжуються близько двохсот дітей з такою патологією. Діагноз дитині ставлять ще в утробі матері. Рік тому в Києві була зроблена перша така операція вдало. У Харкові – друга.

Дарина Куликова, лікар- педіатр

Раньше в Харькове не делались, операция произведена впервые, операция произведена по жизненным показаниям, так как если б ребенок был не прооперирован как можно в ранные сроки, ребенок погиб.

Медики наголошують, операція Норвуд, це офіційна її назва, найважча у кардіохірургії. Ольга Бучнева хірургом працює вже десять років. Але, розповідає лікар, таку операцію проводила вперше. Працювала вона на пару з американським колегою. Зізнається, у її практиці – це одна з найважчих операцій. Результами задоволена, каже Ольга Бучнева.

Ольга Бучнева, лікар-хірург

Это ребенок, у которого нет левых отделов сердца, и операция направлена на то, чтобы дать ему возможность существовать, ну собственно говоря только з правимы отделами сердца. Это сеть, это первая операция в комплексе, то есть будет вторая, третяя у этого ребенка, но она одна, она самая сильная.

На сьогодні, розповіли в інституті невідкладної хірургії, на подібну операцію для майбутніх малюків вже погодились двоє вагітних жінок. Наразі вони проходять обстеження.

 

Леся Кочержук