Унікальні пологи у Харкові. Жінка народила попри смертельний діагноз

Вона народила, навіть не зважчаючи на смертельний діагноз, з яким завагітніти і виносити дитя на межі неможливого. 33-річна мешканка Херсону вже 4 роки хворіє на невиліковний неврологічний недуг. Днями у Харьківському міському перинатальному центрі вона стала мамою здорового хлопчика.

 

Дивлячись на цю тендітну жінку одразу і не зрозумієш, що життя її балансує між тим і цим світом. Вже 4 роки Нонна хворіє на боковий аміотрофічний склероз. Недуга невиліковна, адже етиологія, тобто походження її, науці й досі не відомо. У світі з таким діагнозом живе усього 70 тисяч людей, кажуть лікарі, народило з них лише 11. Втім харківський випадок медики охрестили, як унікальний, адже Нонна розродилася самостійно.

Юрій Сороколат, директор Департамента охорони здоров’я Харківського міськвиконкому

Это двенадцатый случай в мире и первый случай в мире самостоятельного родоразрешения.

Харківські акушери-гінекологи діяли, як самі вони кажуть, навмання. Випадок унікальний, пояснюють медики.

Світлана Коровай, головний лікар “Харківського міського перинатального центру”

Мы столкнулись с достаточно уникальным случаем. Во-первых, мы никогда не сталкивались с таким заболеванием, как БАС и тем более с такими беременными женщинами.

Пологи тривали усього 5 годин. Ключову роль у процесі зіграла правильно підібрана анестезія, наголошує головний лікар центру, адже жінці не підходило стандартне знеболювальне. Богдан, так назвали новонародженого, народився здоровим, без патологій. Це вже третя дитина в породіллі. Донці Альоні – 14, а середньому сину – 6 років. Нонна, що захворіла на невиліковну недугу 4 роки тому, осмисленно вирішила народжувати втретє. Лікарі ж констатують, після пологів жінці навіть покращало, це підтверджує й мама Нонни.

Наталя Павлівна, мама Нонни

Она лежала. Мы переворачивали ее. Немножко и речь есть. И руки поднимает.

Унікально й те, що жінка зможе годувати груддю. Щоправда зараз їй щодня колють препарати, які несумісні з вигодовуванням, втім молоко зберігають щосили. Порділля щаслива, проте висловити словами свою радість не може – воне ледь шепоче. Головна підступність хвороби в зупинці дихання – людина просто забуває це робити. Тож “Біпап”, апарат, що допомагає жінці дихати завжди поруч. Про одужання Нонни не йдеться. Препарати для таких недужих в Україні є і саме вітчизняні, хоч і дорогі. Проте вони не виліковують, а лише підтримують життєдіяльність пацієнта. Тож у Нонни вперше з таким діагнозом узяли плаценту і пуповинну кров.

Ольга Грищенко, професор “Інституту неврології, психіатрії та наркології НАМН України”

И теперь со временем, если будет необходимость поддержать положительный, позитивный гормональный баланс, который получила женщина за счет беременности, можно будет используя такой уникальный препарат, как стволовые клетки пуповинной крови и плаценту.

За 10десять днів породілля поїде до Херсону, утім продовжуватиме лікуватися у Харкові.

Вікторія Котова