Українці стали жити краще, ніж п'ятнадцять років тому. Але не зовсім це відчувають, бо перелік товарів першої необхідності значно розширився – Державна служба статистики по цінам і зарплатам (відео)

 

Коли гривня змінила купонокарбованець у тисяча дев’ятсот дев’яносто сьомoму році, виявилося, що ціни зросли у п’ять разів, а зарплати – у двадцять.

Тогда, конечно, было в сто раз лучше.

Така відповідь найпопулярніша серед харків’ян, коли звертаєшся до них з проханням порівняти добробут їхньої родини сьогодні та п’ятнадцять років тому. Натомість статистика  видає дещо протилежні дані. Якщо в другій половині дев’яностих українець в середньому заробляв сто двадцять шість гривень, то до дві тисячі одинадцятого середня заробітна плата по Україні зросла до двох тисяч шестисот гривень.

Микола Азаров, Прем’єр- міністр України

У нас произошло значительное изменение по структуре зароботной платы. Значно менше, почти на один миллион  человек стало получать зароботной платы до полтора тысячи гривен и прибавилось почти на миллион людей, которые получают зароботную плату свыше трех тысяч гривен.

Натомість від дев’яностих до сьогодні значно збільшився перелік спокус цивілізації. Як у продуковому сегменті, так і серед непродовoльчих товарів. І така пропозиція лише розпалє бажаня покращувати  свій добробут .

Святослав Макеєв, харків’янин

Все то же самое. Улучшить бытовые условия, купить новый телевизор, какие-то качественные вещи.

Тетяна Губіна, харків’янка

Ну, конечно, тогда было почти невозможно. Очень сложно. Конечно, сейчас гораздо проще. И на телевизор деньги найти, пылесос. Ну на что угодно в пределах 2-6 тысяч гривен сейчас стало проще.

Експерти кажуть, люди не відчувають позитивних змін, оскільки пропозиція послуг та ринку товарів росте значно швиде за економіку та зарплати будь-якої країни. Інтернет, мобільний зв’язок та, власне, самі мобілки – стали  необхідим і досить коштовним елементом життя. Лише кількість автівок на вулицях міста зросла в геометричній прогресії. І навіть найнеобхідніший елемент інтер’єру – телевізор -сьогодні, як правило, в квартирі не один.  В тисяча дев’ятсот дев’яносто сьомому році на нього збирали півроку. А зараз блакитний екран можна придбати за півзарплати.

Павєл Посоховhttpv://youtu.be/K7ZjTKKkyVs