Українці не слачуватимуть за безгосподарність комунальників

Держфінінспекція проводить масштабну перевірку комунальних підприємств. Передусім перевіряльників цікавлять складові тарифів.

 

Особлива увага тим підприємствам, що останнім часом збільшили вартість послуг для споживачів.

Петро Андрєєв, голова Держфінінспекції України

И оттого какие прямые затраты, какие непроизводственные затраты тратит предприятие, какие дорогие автомобили покупают, какие ремонты делают – все это ложится в стоимость затрат и граждане не должны со своего кармана тратить эти деньги.

Окрім включення непрямих витрат у склад тарифу, серед порушень комунальників – використання не за призначенням цільових субсидій держбюджету, зловживання при отриманні кредитів, купівля матеріалів задорого. Порушникам буде непереливки, запевняє Петро Андрєєв, голова Держфінінспекції України. Серед санкцій – розірвання контрактів з керівниками комунальних підприємств, штрафи, порушення кримінальних справ. Перешкоджати роботі перевіряльників Андреєв не радить. Мовляв, фінінспектори діють у правовому полі, до того ж отримали карт-бланш від президента та глави кабміну. Про факти збільшення тарифів можна повідомити на офіційний сайт Держфінінспекції, а також на гарячу лінію. Про результати роботи звітував сьогодні й освітянский міністр Дмитро Табачник. За принципове досягнення урядовець вважає перспективи виведення профтехосвіти на якісно новий рівень. Вперше за роки незалежності України затверджена відповідна державна програма. Її вартість – понад три мільярди гривень. Сенс програми – укрупнення закладів профтехосвіти та підняття престижу робітничих спеціальностей.

Дмитро Табачник, міністр освіти і науки України

Є всі підстави стверджувати, що виконання цієї програми забезпечить модернізацію профтехосвіти та модернізації менеджменту управління профтехосвітою.

Чи не найбльшим досягненням Дмитро Табачник назвав ствоерення національної рамки кваліфікацій. Йдеться про максимальне наближення рівня фахівців, що готуються ВНЗ до міжнародних стандартів та потреб роботодавців.

 

Юлія Губська