Україна залишиться у "літньому" часі

Верховна Рада не проголосувала за встановлення зимового часу

Парламент не підтримав проект постанови «Про визнання такою, що втратила чинність постанови Верховної Ради України «Про зміну порядку обчислення часу на території України», що був внесений головою Верховної Ради Володимиром Литвином.

За інофрмацією розміщенною на сайті УНІАН, за дане рішення проголосувало лише 216 (за необхідних 226) із 408 народних депутатів, зареєстрованих у сесійній залі. Фракція Партії регіонів не голосувала майже в повному складі («за» висловився один народний депутат).

Як наголосив голова Верховної Ради В.Литвин, після ухваленням даної постанови від 20 вересня «виникло багато питань як суто економічного, географічного, безпекового виміру, так і політичного характеру».

За його словами, географи стверджують, що немає підстав «для переведення України в третій часовий пояс, оскільки це суперечить фізико-географічному розташуванню та міжнародним нормам».

В.Литвин повідомив, що Державна комісія єдиного часу і еталонних частот зафіксувала у своїх рекомендаціях, що переведення України у третій часовий пояс негативно вплине на роботу програмних комплексів, міжнародних залізничних, авіаційних, морських та інших транспортних перевезень. Ця комісія ініціювала скасування прийнятої 20 вересня парламентом постанови.

20 вересня Верховна Рада ухвалила постанову «Про зміну порядку обчислення часу на території України».

Даною постановою установлено з 27 березня 2011 року на території України час другого часового поясу з додаванням однієї години. Документом визнано такими, що втратили чинність, постанову ВР та постанову Української РСР щодо переходу на літній час. Таким чином, постановою скасовано щорічне переведення годинників на «зимовий» та «літній» час.

Експерти заявили, що скасування щорічного переведення годинників на “зимовий” час матиме масштабні негативні наслідки для України.

 

Ірина Гнатюк