Україна відзначає День Партизанської слави

Вони воювали із ворогом, таємно, тихо, але досить результативно. Україна відзначає День Партизанської слави. На меморіалі у Лісопарку пам’ять героїв-підпільників вшанували квітами. Щороку на Алеї Слави та в районах міста проходять заходи присвячені цьому святу. На них запрошують учасників партизанського руху, які діляться своїми спогадами про страшні роки війни.

 

Стеван Гаврилович родом із Південної Югославії. У 1944 році вступив у партизанський загін. На той час йому ще не було 17 років.Чоловік згадує, що тоді він брав участь у звільнені багатьох міст.

Cтеван Михайлович, учасник підпільно-партизанського руху

Этот день очень большое значение имеет для меня. Потому что 7 апреля 1941 года Германия напала на Югославию. В нашем месте поднимали сразу партизанские отряды, где сделали партизанские бригады. Они воевали в южной и по всей Югославии. Снабжались оружием, которое могли захватить в плен.

У Харкові на сьогоднішній день проживає більше сотні партизанів і підпільників. Одним із них був Микола Корж. Він очолював загін, який здійснив більше 10 диверсійних заходів проти фашистів.

Олександр Стерін, нач. відділу по роботі з об’єднаннями громадян

Было совершенно 10 деверсионных действий и в условиях этой жесточайшей оккупации эти люди сумели в себе найти эти силы и противостоять оккупантам.

День партизанської слави встановлено на честь подвигу радянських людей, які не воювали на фронті, але які у важких умовах, в тилу ворога підривали ешелони супротивника, і робили усе можливе для наближення перемоги. Про героїв війни нагадують три стели розташовані уздовж меморіалу. Одна з них особлива – із шапкою-вушанкою. Саме ця стела присвячена партизанському руху в Харкові і на Україні.

 

Світлана Слободян