Україна ратифікує угоду про зону вільної торгівлі у межах СНД

Найближчим часом Україна ратифікує угоду про зону вільної торгівлі у межах СНД. Про це заявив Віктор Янукович під час зустрічі з Володимиром Путіним. Водночас, питання щодо тіснішої інтеграції України з Митним союзом та іншими інтеграційними утвореннями на пострадянському просторі залишаються відкритими. Наступний раунд переговорів буде у липні під час засідання Українсько-Російської міждержавної комісії, наголосив Президент Янукович.

Віктор Янукович, Президент України

Ми домовились, що з середини липня місяця відбудеться міждержавна комісія. До цього часу у нас є можливість на рівнях підкомісій по всім напрямкам подивитись і підготувати питання для прийняття необхідних рішень. Їх велика низка цих питань, по декількох з цих питань ми пройшли і ми вважаємо, що ця міждержавна комісія – вона прийме цілу низку питань, які до цього часу не вирішували між Україною і Росією.

Україна залишається прихильником створення тристороннього газового консорціуму. Віктор Янукович зауважив, наразі українська сторона очікує результатів аудиту міжнародної компанії, що працює над оцінкою Газотранспортної системи України. Створення консорціуму – питання актуальне, оскільки Україна не в змозі модернізувати свою ГТС самостійно. Віктор Янукович вважає перспективною взаємодію між Україною та країнами Митного союзу в багатьох галузях економіки. Про це він сказав у своєму виступі на неформальному засіданні Ради Глав держав-учасниць СНД. Йдеться насамперед про співпрацю у сферах енергетики, машинобудування та високих технологій. Президент наголосив – таке співробітництво повинно ґрунтуватися на принципі рівності всіх держав –учасниць Співдружності та враховувати національні інтереси всіх країн.

 

Юлія Губська