Україна послідовно рухається шляхом реформ, Микола Азаров

Після ЄВРО Україна буде іншою, певен очільник Уряду Микола Азаров. Змінилось ставлення до своєї батьківщини в українців, які за два роки провели небачену досі за масштабами роботу, і в іноземців. Ті на власні очі переконались – Україна послідовно рухається шляхом реформ, а тутешні стандарти життя невпинно наближуються до рівня розвинутих європейських країн.

Микола Азаров, прем’єр-міністр України

Це приємно чути. Значить, ми на правильному шляху, і незаангажований погляд це помічає. Інфраструктура, створена для ЄВРО, це тільки початок великого будівництва в країні. Все, що створено, залишиться в Україні з таким досвідом ми зможемо повернути будівельній галузі високі темпи росту.

На користь розвитку будівельної галузі працюватиме і програма здешевлення, за кошт держави, купівлі житла для українсців. Наразі, учасниками програми “Доступне житло” стали вже 6 тисяч українців, половина з них вже оформлюють кредити.

Микола Азаров, прем’єр-міністр України

Треба розуміти – з одного боку люди вкладають кошти у власне житло, а з іншого – інвестують у розвиток будівельної галузі, від якої інвестиції розходяться у виробництво будівельних матеріалів, металургію, хімічну промисловість, виробництво електрообладнання тощо. «Тобто, громадяни інвестують всю нашу економіку. Довіряють державі. Це найдорожче і найважливіше. Саме внутрішні інвестиційні ресурси мають стати основою сталого економічного розвитку.

Профільним міністерствам Азаров доручив зробити житло ще доступнішим. Глава Уряду переконаний – цілком реально середню вартість квадратного метра в країні довести до 5,5 тисяч гривень. За умови збереження діючих тарифів і цін. Ймовірна новація – забудовникам, що беруть участь в програмі, земельні ділянки даватимуть безоплатно. Натомість, самим будівельним компаніям варто пам’ятати – енергозбереження передусім. Тож, новобуди мають споживати у 3-4 рази менше енергії. Микола Азаров запевнив, в держбюджету наступного року грошей на програму Доступне житло буде більше – причому не на відсотки, а у рази.

 

Юлія Губська