Українські жінки заробляють на третину менше чоловіків (відео)

Тенденції гендерної проблематики в Україні і Європі та гендерне питання в період збройних конфліктів. Ці та інші питання обговорили під час Першого міжнародного гендерного форуму, який відбувся у Харкові. Global Gender Forum став першим масштабним майданчиком для спілкування та обміну досвідом з актуальних питань щодо розвитку лідерського потенціалу жінок та підвищення їх рівня впливу на суспільні процеси в Україні та світі.

форум гендер

Перший міжнародний гендерний форум відбувся у Харкові. Захід зібрав понад 300 учасників, це – науковці, політики, бізнесмени, громадські діячі, представники дипломатичних місій в Україні. Учасники форуму обговорили сучасні гендерні проблеми в Україні та Європі, гендерне питання в період збройних конфліктів, а також – участь чоловіків жінок та жінок в ухваленні управлінських та громадських рішень.

Юлія Світлична, голова ХОДА

Досягнення гендерної рівності -питання цивілізаційне.По суті, воно звучить так: що повинно керувати нашим життям? Цінності чи табу? Можливості чи обмеження? Це вибір між минулим і майбутнім. І Україна зробила цей вибір. Наш вибір – з Європою та всім цивілізованим світом, що покладає невіддільні та фундаментальні права людини й громадянина в основу свого суспільного поступу

Міжнародний гендерний форум став майданчиком для обговорення таких актуальних питань, як розвиток лідерського потенціалу жінок та підвищення їхнього впливу на суспільно-економічні процеси в Україні та світі.

Ірина Луценко, представниця Президента України у Верховній Раді Україні

Більше 50% – це жіноче населення, але чомусь в Верховній Раді  їх лише 12%, більше 30% -мають вищу освіту, з них -половина з двома вищими,а 5 % – з трьома, це вдічі більше, ніж у чоловіків. Аде потенціал жінок використовують менше,чому такий дисбаланс, чому завовчується домашнє насильство. 150 тис. україсньких жінок щороку потрепають від цього, з млн. дітей бачать це на власні очі.

На форумі зазначали, що відповідно до Індексу гендерної нерівності 2016-го року, Україна визнана далеко не найкращою країною Європи для жінок. Нині зарплатня українських жінок на 36% менша, ніж у чоловіків.

Марина Порошенко, голова Ради Благодійного фонду Петра Порошенка

Дуже багато питань залежать від жіночого населення. Жінка спроможна на те, щоб консолідувати та робити речі, які вирішуються тільки мирним шляхом, вона виховує дітей, нашу Україну і дуже важливо, щоб ми захистили її і дали більше прав та можливостей.

Під час заходу жінки-керівники та лідери думок поділилися своїми історіями успіху. А для громадських організацій пройшла презентація гендерно-орієнтованих грантових програм від міжнародних інституцій. До того ж, у рамках форуму відбувся показ колекцій автентичного одягу Слобожанщини. Завершився захід виступом української співачки Злати Огнєвіч

Ірина Клименко