Українські та німецькі письменники зустрілись на “Мосту з паперу” в Харкові

«Міст із паперу» – літературно-мистецький проект під такою назвою триває нині в Харкові. В його рамках українські та німецькі письменники знайомляться один з одним, обмінються культурним досвідом, разом беруть участь у різноманітних дискусіях. Всі заходи проекту – відкриті.

німці міст

Літературно-мистецький проект “Міст з паперу” проходить в Україні вже втретє. В рамках проекту відбуваються зустрічі німецьких та українських письменників, літературні перформанси, лекції та дискусії. “Міст з паперу” вже проводили у Львові та Дніпрі, в цьому році захід перемістився до Харкова.

Верена Нольте – керівник проекту “Міст з паперу”

Перша зустріч була у 2015 році у Львові. Друга зустріч минулого року відбулася у Дніпрі, і в Дніпрі всі учасники одноголосно проголосували за Харків. Для мене особисто Харків є дуже цікавим і важливим містом. Харків – місто з багатою літературою, дуже цікавою архітектурою і багатою історією.

Серед заходів “Мосту” – розповідь про воєнні дії на Сході країни від німецького журналіста Ютти Зоммербауер. Репортерка не один раз була в зоні АТО, по обидва боки лінії розмежування. У своїй доповіді Ютта хоче звернути увагу на місцеве населення, яке стало заручником ситуації.

Ютта Зоммербауер – журналіст, редактор газети “Die Presse”

Для мене також цікава ситуація цивільного населення у зоні конфлікту. З військової точки зору, цей конфлікт якось зайшов у глухий кут, немає розвитку ситуації. Але люди, які живуть недалеко від лінії фронту по обидва боки, вони дуже від цього стаждають. І мені здається, важливим показати життя і проблеми цих людей.

Проводити цей проект в Україні планують і наступного року. Пізніше – організатори хочуть перенести зустріч український та німецьких письменників до Німеччини.

Верена Нольте – керівник проекту “Міст з паперу”

В яке саме місто ми поїдемо, ми не знаємо. Завтра ми будемо це обговорювати – будуть якісь побажання німецьких письменників та українських колег. Разом ми приймемо рішення, в яке місто нам поїхати наступного року.

Завершиться триденний проект “Міст з паперу” дискусією всіх учасників, адже спілкування німецьких та українських письменників, обмін культурним досвідом – організатори визначають як мету всього проекту.

Діана Корсун