Україна і надалі може розраховувати на підтримку Литви. У Харкові зустріч Президента України та Президента Литовської Республіки

Україна і надалі може розраховувати на підтримку Литви. Про це заявила Президент Литовської Республіки Даля Грібаускайтє під час ділового візиту до Харкова. Разом з Президентом України вони обговорили підготовку до Саміту «Україна – ЄС», подальшу співпрацю з НАТО, а також посилення санкцій для протидії російській агресії.

президенты

 

У Харкові провели переговори Президент України Петро Порошенко та Президент Литви Даля Грібаускайтє. Розпочали зустріч з обговорення безвізу. Порошенко нагадав, що вже сьогодні має бути завершена процедура з ратифікації, а отже вже з 11-го червня українці зможуть вільно перетинати кордони ЄС.

Петро Порошенко, Президент України

Це велике свято, свято – фундаментальне, це не просто право безвізових подорожей, це остаточний вихід України з радянської російської імперії і остаточне повернення до родини європейської.

Президент подякував Далі Грібаускайтє за підтримку Литвою України як на шляху до безвізового режиму і угоди про асоціацію, так і за допомогу в найскладніші часи 2014-2015 років. У Литві пройшли реабілітацію 153 українських військовослужбовці.

Петро Порошенко, Президент України

Литва – була першою країною, яка надала нам летальну зброю, амуніцію, боєприпаси, рішуче продемонструвала свою солідарність з українським народом, українською владою, збройними силами. Наша спільна позиція по формуванню українсько-польсько-литовської бригади надзвичайно корисним інструментом обміну досвіду навчання і спільної боєвої одиниці.

Президент Литви відзначила велику роботу щодо реалізації реформ, виконану українцями для того, щоб отримати зону вільної торгівлі з ЄС і безвізовий режим. Вона зазначила, що за останні 3 роки українці зробили набагато більше, ніж за попередні 20-ть.

Даля Грібаускайтє, Президент Литовської Республіки

Я щаслива бути у Харкові, в місті, яке довело свою героїчність, місто яке не зважаючи на близькість з Російською Федерацією змогло відстояти свою свободу та незалежність.  Ми пишаємось Україною після самміту у Вільнюсі та після Майдану, ви – готові бути у Європі.

Даля Грібаускайтє також підкреслила, що не лише влада, а й увесь литовський народ активно допомагають українцям в ці часи війни. Вона передала Президенту України подарунок від однієї з недержавних організацій. Це перископ, який буде переданий українським військовим.

Даля Грібаускайтє, Президент Литовської Республіки

Цей маленький перископ можно використовувати в траншеях і на землі, він захистить усіх.

На зустрічі обговорили і подальшу сіпвпрацю з НАТО. Петро Порошенко зазначив, що підпише Закон, яким відновлюється курс України на членство в НАТО. Документ був ухвалений Верховною Радою 8-го червня.

Петро Порошенко, Президент України

Це не новація, а просто повернення до того стану, коли в 2003 році в законі про основи національної безпеки в якості головної мети було членство в НАТО.  Я, як Президент країни маю піклуватися про державу, але коли це буде, у нас попереду дуже багато роботи, бо критерії для того аби бути у членстві НАТО є надзвичайно високими.

Також президенти обговорили підготовку до Саміту Україна-ЄС та посилення взаємодії для протидії російській агресії. Завершили захід зустріччю з українськими військовослужбовцями, які отримали поранення під час участі в антитерористичній операції на Донбасі та проходили реабілітацію у Литві.

Ірина Клименко