У Змієві відкрили нову глибоководну свердловину для забезпечення людей якісною питною водою

У Змієві відкрили нову глибоководну свердловину для забезпечення людей якісною питною водою. Місцеві жителі кажуть, коли в есплуатації були старі свердловини з їх кранів текла іржава вода – нова свердловина для них стає справжнім порятунком.

 

У Змієві введена в експлуатацію нова глибоководна артезіанська свердловина для добування питної води. Свердловину глибиною 820 метрів пробурили для підживлення системи водопостачання. Нова свердловина забезпечить якісною водою мікраройон в якому проживає третя частина зміївчан, а також центральну районну лікарню, дитячий садок і дім-інтернат. До введення в експлуатацію свердловини часто бували перебої з водою, напір води в крані був слабкий, питну воду жителі набирали з колонки, яка знаходиться у центрі міста. Тепер в їх кранах буде текти вода вища за якістю.

Анастасія Лещенко, мешканка м. Змієва

Бывало такое, что днем воду отключали, а потом вечером шла рыжая, грязная вода.

Свердловина обладнана новою системою водопостачання, яка дозволить комунальному підприємству постачальнику послуги заощадити близько 60% на електроенергії. Анатолій Тарапата каже, що свердловини, які функціонували в Змієві, відпрацювали в три рази більше встановленого терміну, постійно ламалися, доводилося часто міняти глибині насоси.

Анатолій Тарапата, директор КП «Водопровідно-каналізаційне підприємство»

С входом этой скважины, сразу же выводится 4 скважины с эксплуатации старых на которые большие средства уходили на ремонтные работы в связи с тем, что они еле дышали, и соответственно, экономия соответствующих расходных материалов.

Нова свердловина, говорить Євген Мураєв, зменшує витрати і підприємства, і зміївчан.

Євгеній Мураєв, голова Зміївської РДА

Еще позволит существенно экономить деньги для водоканала, а это соответственно, даст ему запас мощности и время для того, чтобы не повышать тарифы для населения.

Але головне – здоров’я людей. Без будівництва нових свердловин подальше забезпечення питною водою міста Змієва було б практично не можливо і це б призвело до екологічної катастрофи.

Євгеній Мураєв, голова Змієвської РДА

У нас был сложный вопрос, который не решался 20 лет. Теперь мы заменили на одну глубоководную. В этих скважинах было большое содержание фтора и по заключению СЭС она была полностью не пригодна для питья.

На сьогоднішній день виконано 13 проб з нової водної свердловини. Вміст заліза та фтору відповідає державному стандарту, запевняють у місцевій СЕС.

Костянтин Оссовський, головний санітарний лікар СЕС

Она попадает в горизонты, которые сформировались очень давно. Надежно защищена за последние тысячу лет от загрязнения поступающих с поверхности земли. Поэтому конечно водонососный горизонт соответствует всем требованиям качеству воды.

Будівництво свердловини профінансовано з державного бюджету. Право на фінансування Зміївський район виборов серед інших районів і областей України. Перший заступник голови області Валентин Дулуб відзначив, що відкриття свердловини це результат зусиль особисто Євгена Мураєва.

Валентин Дулуб, перший заступник голови ХОДА

Благодаря именно его настойчивости были выделены деньги на скважину.

Найближчим часом у Зміївському районі введуть в експлуатацію ще дві глибоководні свердловини.

 

Світлана Слободян