У Змієві побудують глибоководні артезіанські скважини

Кошти на ремонт надасть Кабінет Міністрів України.

У Зміївській центральній районній лікарні розповіли, що воду, яка подається з центрального водогону, використвовувати для медичних потреб неможливо.

Наталія Майборода, дезінфектор Центральної районної лікарні

Вода грязная, ржавая, осадок большой. Даже когда делаем растворы колоть, она ужасная, ржавчина. Раствор должен быть чистым.

Свердловини, з яких сьогодні видобувається вода для жителів міста Зміїв та селища Лиман, експлуатуються понад тридцять років, – пояснюють у місцевому водоканалі. Вода подається неякісна, бо в ній заліза та фтору більше за норму. Першочергово планується збудувати нові свердловини в тих місцях, де вода подається з пониженим тиском, особливо в літні місяці, коли люди поливають городи.

Анатолій Тарапата, директор КП “Водопровідно- каналізаційне підприємство”

Если взять еще район больничного комплекса- там 4 скважины. Их практически надо выводить из строя.

Нові свердловини не лише повністю замінять ті, що відпрацювали ресурс, але й повністю забезпечать Зміїв питною водою. А п”ять свердловин, які ще здатні давати воду, будуть переведені до розряду резервних. Це зекономить електрику, а значить, бюджетні гроші, – запевняють у водоканалі. Як розповів головний санітарний лікар, високий вміст заліза у воді може стати причиною захворювань печінки, які розвиваються поступово.

Костянтин Оссовський, головний санітарний лікар СЕС

К сожалению, фильтры, способные снижать содержание железа, дорогостоящие. И население не в состоянии обеспечить себя.

Для покращення екологічної ситуації та забезпечення жителів якісною питною водою в районі прийнято програму соціально- економічного розвитку , – каже голова Зміївської райдержадміністрації Євгеній Мураєв. До неї включено проекти з будівництва глибоководних артезіанських свердловин. І завдяки наполегливій роботі з Кабінетом Міністрів гроші на будівництво свердловин уперше за останні десятиліття були надані. Кожна із трьох всердловин обійдеться державі в чотири мільйони гривень. Але жителі Змієва та Лиману питимуть чисту воду, а відтак- будуть здоровішими, – певне керівництво району.

Євгеній Мураєв, голова Зміївської РДА

Эти две скважины, которые будут на территории города Змиев, полностью решат проблему с качественной питьевой водой. После реконструкции сетей воду можно будет пить из крана. До конца года по бюджетному кодексу мы должны освоить деньги и сдать объект в эксплуатацию.

Проектна глибина свердловин- вісімсот метрів. За геологічними висновками, якраз на цій глибині є достатні запаси чистої води, – розповіли у водоканалі. І вміст заліза в ній у межах норми. Наступний крок у розв”язанні проблеми нестачі якісної питної води, – кажуть у районі, – заміна старих металевих труб на нові пластикові. Тоді артезіанська вода не втрачатиме первинних якостей.

Світлана Маренич