У Змієві будують новий храм

Відродження духовності чи не найважливіша складова розвитку України. Так вважає депутат обласної ради Євгеній Мураєв, за підтримки якого у Змієві нарешті будується перший в цьому місті храм.

 

Ще на початку минулого століття у Змієві було 5 храмів. За радянських часів активного насаджування атеїзму, храми зруйнували. Будівництво нового осередку православ’я у місті відновилося тільки на початку 2000-го на кошти парафіян. Пожертвувань вистачило на котлован, фундамент та нижню частину кладки.

настоятель Свято-Троіцького храму, протоієрей отець Олександр

То, что мы смогли сами, то мы и строили. Очень медленно все шло строительство. Все равно это не малые средства. Нужно поблагодарить и змеевчан и прихожан. Но этого было недостаточно. Евгений Владимирович огромную лепту вносит в то, что храм приобрел тот вид, который имеет сейчас.

І дійсно, тільки після безпосередньої допомоги депутата облради Євгенія Мураєва роботи з будівництва храму активно розпочалися.

Євгеній Мураєв, депутат обласної ради

В нашем районном центре не было храма. Служение велось фактически в частном доме. На сегодня мы с нашим благочинным отцом Александром поставили перед собой задачу закончить реконструкцию и запустить Свято-Троицкий храм и мы уже близки к финалу.

Наразі усі служби та обряди проводяться ось у цьому молитовному домі. Місця, говорить отець Олександр, на всіх віруючих катастрафічно не вистачає, особливо під час православних свят. Тож підтримка депутата облради Євгенія Мураєва і його ініціатива щодо розбудови нової будівлі храму в центрі міста знайшло безліч схвальних відгуків не тільки з боку віруючих, а й простих зміївчан.

Яна, зміївчанка

Мы с нетерпением ждем, когда он откроется. Потому что на самом деле у нас маленькая церквушка. Всех желающих прихожан не вмещает.

Светлана, зміївчанка

Больше смогут людей принять. Красиво. Может туристы будут останавливаться. Будет как визитная карточка Змиева.

Миколаю Семеновичу – 86. Він пам’ятає часи, коли храм руйнували. Тож відродження його нині вважає подарунком для усіх мешканців Змієва.

Миколай Семенович, житель Змієва

Я шел как раз в центр и в этот момент две колонны слетели вверх. Я как раз был недалеко.

Нова церква вже збудована. Наразі ведуться оздоблювальні роботи.

Олег Фігалюк, прораб

В этом году внешнюю штукатурку делаем. Внешняя штукатурка идет около четырех тысяч кватратных метров. Такой же объем внутренней штукатурки будет. Ставим забор.

В найближчих планах депутата облради Євгенія Мураєва допомогти провести опалення і відкриття нижнього храму, де розміститься трапезна. Сюди ж перевезуть зміївську святиню – Казансько-Височинську ікону божої матері.

настоятель Свято-Троїцького храму, протоієрей отець Олександр

Обращаются люди, страдающие зрением. Богородица помогает в исцелении зрения.

За словами Євгенія Мураєва, розбудова історичних пам’яток, храмів один з пріорітетів у його роботі, як депутата. Крім того, за власним переконанням Євгенія Мураєва, необхідно відродити Змієв, як духовний осередок Харківщини. У планах депутата будівництво Борисо-Глібського храму.

 

Вікторія Котова