У суботу всіх охочих запрошують на етнофест “Сад пісень Сковороди” у Бабаях (відео)

Етнографічний фестиваль “Сад пісень Сковороди” відбудеться цієї суботи в селищі Бабаї Харківського району. У ньому візьмуть участь поети, співаки та фольклорні колективи з різних районів області. І як завжди, на фестивалі буде своєрідне місто майстрів, на якому вироби декоративно- ужиткового мистецтва представлять майстри із Полтавщини, Київщини, Сумщини та Харківщини.

сад пісень

Усі, хто приїде на фестиваль “Сад пісень Сковороди”, зможе не лише послухати фольклорні колективи та взяти участь у майстер- класах народних митців , – розповів голова бабаївської селищної ради. Досьогодні збереглися чудові місця, стежки, якими ходив видатний український філософ та поет. Цього року виповнюється 295- річниця від дня народження Григорія Сковороди.

Олександр Мороз, голова Бабаївської селищної ради

Там була стежка Сковороди, Чорне озеро за Бабаями. Де Григорій Савич Сковорода написав 15 байок із 30 “Байок харківських”. Це дуже красиве місце. В простонародді називається грушник. Там ростуть груші, і їм по 200 років, мабуть. Ми ще й нові посадили.

Фестиваль розпочнеться зранку, цієї суботи. Зі слів організаторів, з Харкова та інших районів області на нього можна буде потрапити громадським транспортом.

Оксана Малишева, заст. голови Харківської РДА

Для глядачів можна сказати, що їхатиме хто громадським транспортом, то буде від зупинки Холодна Гора до Високого. До зупинки “Кемпінг”. Заходи проходитимуть одночасно на різних майданчиках. З 10 години розпочинається робота дитячих майданчиків, торгівля та робота поетичних майданчиків і художнього пленера.

На поетичному майданчику біля криниці Сковороди понад 60 відомих поетів та початківців з усіх районів Харківщини ознайомлять колег та всіх бажаючих із власними творами. А після полудня заплановано заходи з ушанування пам”яті Григорія Сковороди на території Бабаївської селищної ради, де встановлено погруддя українського філософа- просвітника. За інформацією організаторів мистецького заходу, надрукована різна інформаційна продукція, пов’язана із життям та творчістю Григорія Сковороди. Її поширюватимуть серед гостей фестивалю.

Світлана Маренич