У суботу в Коропових хуторах, що у Змієвському районі, відсвяткують Масляну

 

На дворі – Масляна – свято проводів зими, зустрічі весни та останній тиждень перед Великим постом. Головна страва на весь тиждень – млинці. Їх випікання бере початок від жертовного хліба стародавніх язичників, де коло вважалося знаком Сонця. Окрім смаколиків, масляна відома і своїми гуляннями. У народі вважається – людина, яка на Масляну нудьгувала, не буде мати успіху у справах протягом цілого року. Закінчується вшанування масляної в неділю.

 

Всі на Масляну! У суботу в Коропових хуторах, що у Змієвському районі відсвяткують Масляну.У програмі все як і минулого року – фольклорні колективи, атракціони та млинці.

Євген Мураєв, голова Зміївської РДА

В первую очередь – это фольклорный фестивать. То есть будет выступать очень много коллективов. Будут областные коллективы, а также приглашенные, будет много организовано аттракционов – это будет и катание на санях, на лошадях, на квадрациклах, коньки, горки. Будут у нас даже купаться моржи. По прежнему мы будем удивлять размерами чучела зимы. А также, будем откровенно говорить, это праздник, где можно будет очень вкусно пообедать, погулять и получить массу удовольствия.

За словами начальника профільного управління Дмитра Кузнецова, у святкуванні братимуть участь всі райони області.

Дмитро Кузнецов, начальник обласного управління культури і туризму

К участию приглашены все районы и города Харьковской области, и, как и в прошлом году, уже по отработанной схеме будет происходить конкурс  чучел и конкурс на лучшее блюда масляной. По-этому каждый район будет стараться и показывать свое творчество.

Завершиться святкування як і належить спаленням опудала. Його розмір, каже очільник району Євген Мураєв, буде не меньше торішнього. А саме, вісімнадцять з половиною метри. Потрапити на святкування можно спеціальними автобусами. Вони курсуватимуть кожні десять хвилин з авто- та залізничного вокзалів.

Олена Рижова