У школі №128 встановили меморіальну дошку герою АТО

Меморіальну дошку на честь випускника 128-ї школи Руслана Плоходька, який загинув у зоні АТО, відкрили сьогодні, 12-го жовтня, на фасаді будівлі школи.

плоходько
Підполковник Руслан Плоходько загинув в перші місяці АТО. 2-го травня 2014-го року в небо піднявся вертоліт Мі-24, екіпаж якого повинен був зробити повітряну розвідку в районі населених пунктів Краматорськ і Слов’янськ. Близько Карлівки прозвучали два постріли – одна з ракет потрапила в вертоліт. Підполковник Плоходько, почувши, що в районі населеного пункту Слов’янськ збитий вертоліт Мі-24 з його вертолітної ланки, направив свій борт на допомогу. В цей час пролунали постріли, одна з ракет потрапила в кабіну, і вертоліт загорівся в повітрі. Екіпаж у складі трьох осіб на чолі з Русланом Плоходько загинув.

Герой АТО похований 21-го травня 2014-го року на центральному кладовищі міста Броди поруч із загиблими бойовими товаришами.

За особисту мужність і героїзм, проявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України Руслан Плоходько посмертно нагороджений орденом Богдана Хмельницького I ступеня. У нього залишилися дружина і двоє дітей.

На честь Руслана Плоходька назвали одну з вулиць у Московському районі Харкова.

Акція з увічнення пам’яті загиблих в зоні АТО ініційована Всеукраїнським об’єднанням зниклих без вести і рідних загиблих захисників України і громадської організації «Східний корпус» за підтримки Харківської міської ради та Харківської обласної державної адміністрації.

За матеріалами сайту мерії